בלשי היחידה המרכזית במשטרת מרחב הנגב עצרו בימים האחרונים חוליית חיסול של שלושה עבריינים מבאר שבע - סהר אפריאט, ליאור אייבי ולואי אבו חוצה - שהתכוונו לחסל עבריין יריב במסגרת מלחמת שליטה על שוק הסמים בעיר.

"הם נעצרו רגע לפני שהתכוונו לחסל את היעד", ציין גורם במשטרת מרחב הנגב, "מדובר בעבריינים מסוכנים חסרי מעצורים. אחד מהם נתפס על חם על השלט שהיה אמור להפעיל את המטען הקטלני שיכול היה לחסל את העבריין והיה עלול לפגוע בדיירים בבניין".

בשבועות האחרונים מתנהלת בבאר שבע מלחמה קשה בין כנופיות של עבריינים על השליטה בענף הסמים בעיר. לפני כחודש אחד החשודים תועד כשהוא רוכב על אופניים חשמליים בסמוך לרחוב מבצע ארז בעיר. הוא חבש כובע גרב לראשו. בשלב מסוים ירד מהאופניים והניח מטען חבלה רב עוצמה מתחת לפתח ביתו של אחד האחים העבריינים ומתכוון להפעיל אותו באמצעות שלט.

הבלשים שארבו לו עצרו אותו על חם. הוא נלקח לחקירה ולאחר מכן נעצרו שני חשודים נוספים בפרשה. הבלשים ערכו חיפוש ליד המבנה ואיתרו את המטען. בחיפוש בביתו נמצאו רימון רסס וסמים לשימוש עצמי. בהמשך נעצרו עוד שניים מחבריו כשהחוקרים משיגים ראיות נוספות המפלילות אותם בעניין תכנון ומעורבות בפגיעה בעבריין.

מעצרם של השלושה הוארך כמה פעמים. היום המשטרה הגישה הצהרת תובע ובימים הקרובים פרקליטות מחוז דרום תגיש נגד השלושה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע.