מ' (27), מהנדס תושב חיפה בעל שני תארים מהטכניון ובן למשפחה מכובדת וידועה בעיר, לא האמין שנסיעה תמימה בדרך חזרה לביתו תסתיים במעצר אלים ולינץ' שבוצע לו לטענתו על ידי שוטרים בתוך תחומי תחנת המשטרה אליה נלקח.

"נסעתי במכונית שלי ברחוב ארלוזורוב בחיפה, ופתאום שני שוטרים הגיעו למקום עם ניידת סיור וטענו שביצעתי עבירה תנועה. משהו עם פניית פרסה במקום אסור", מספר מ'. "במקרה הטוב זה היה אמור להסתיים בדו"ח תנועה וזהו. נתתי לשוטרים את רישיון הנהיגה שלי, והם אמרו לי שאני חשוד בנהיגה בשכרות ולטענתם אני מסתיר סמים באוטו".

"אמרתי להם שאני לא שיכור ואין לי סמים, מה שהתברר מהר מאוד כנכון", אומר מ' בשיחה עם mako. "אבל אז הם טענו שניסיתי לברוח להם ושדחפתי אחד מהם. זה היה שקר כי בכלל לא התנגדתי. פתאום אחד מהם הם ריסס עליי גז פלפל, הם כבלו אותי באזיקים ולקחו אותי בכוח לתחנת המשטרה".

לדבריו של מ', מיד כשהגיעו לתחנת המשטרה, הוא הוכנס לאחד החדרים במקום שם השוטרים ביצעו בו לינץ' כשהוא כבול בידיו. "הם הכניסו אותי לחדר תדריכים בתחנה בו אין מצלמות. אחד מהם אמר שצריך להרביץ למי שמכה שוטרים בזמן שאני לא תקפתי איש", משחזר מ'. "הייתי כבול בידיים והם התחילו להרביץ בלי שום סיבה כשאני אזוק וישוב על כיסא. הם נתנו לי אגרופים בפנים ובראש, ואחת המכות הייתה כל כך חזקה שנפלתי מהכיסא".

"בהמשך, השוטר השני נתן לי אגרופים בפנים, ובזמן שהייתי שכוב על הרצפה, הם בעטו בי ברגליים, בגב ובבטן. אחד מהם הרים עליי כיסא ואמר לי לשתוק. התחננתי שיפסיקו, אז אחד מהם הרים שוב את הכיסא ואיים עליי: 'תשתוק או שאתן לך כיסא בראש'. הם ממש עשו בי לינץ' בתחנת המשטרה", נזכר מ' בכאב.

אלא שמתברר שהשוטרים לא הסתפקו בכך, וטענו ש-מ' היה בכלל זה שהיכה אותם. למרות זאת, הוא שוחרר ממעצרו ומיד ניגש להגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים נגד שני השוטרים שהכו אותו. "חוקרי מח"ש צילמו את החבלות על גופי, נשלחתי לבדיקת פוליגרף ונמצאתי דובר אמת", מספר מ'.

בעקבות גרסתו, ולאחר שנמצא דובר אמת, חוקרי מח"ש הגישו כתב אישום נגד שני השוטרים בגין עבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות. "החוקרים במח"ש הבינו מהר מאוד שאני דובר אמת ושהשוטרים הם אלו שמשקרים ושבכלל לא תקפתי אותם ולא ירקתי עליהם כפי שטען אחד מהם במשפט".

לאחר הגשת התלונה והמשפט, הורשעו השוטרים לפני כמה שבועות בבית משפט השלום בחיפה במסגרת הסדר טיעון עליו חתמו והואשמו בעבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות, זאת למרות שמפקד משטרת מרחב חיפה, ניצב משנה אמיר גולדשטיין, מסר בבית המשפט עדות אופי על שני השוטרים ובאופן מפתיע במהלך עדותו הוא שיבח את שניהם על יכולותיהם.

"מדובר בנאשמים שהינם שוטרים בעלי כושר התנדבות. שניהם נחשבים לשוטרים המובילים בתחנה, וצריך יותר שוטרים כמוהם", העיד נצ"מ גולדשטיין בבית המשפט. בנוסף, שישה קצינים בכירים אחרים העידו גם הם בבית המשפט וסיפרו כי הנאשמים הם "שוטרים טובים וחיוניים שתרמו רבות לקהילה ולמשטרה".

לבסוף, החליטה השופטת לגזור אחד השוטרים עונש של 250 שעות שירות לתועלת הציבור, שישה חודשי מאסר על תנאי ופיצוי של 1,500 שקלים ל-מ'. על השוטר השני נגזרו 180 שעות שירות לתועלת הציבור, שישה חודשי מאסר על תנאי ופיצוי של 1,500 שקלים.

נגד מ' עצמו הוגש בתחילה כתב אישום חמור אשר ייחס לו נהיגה בשכרות, נהיגה ברכב ללא ביטוח, נהיגה בקלות ראש, אי ציות לשוטרים ועבירת תנועה של חציית שטח הפרדה, אך לבסוף מרבית כתב האישום נגדו נמחק, הוא הורשע רק בביצוע עבירת תנועה והוטל עליו לשלם קנס של 250 שקלים.