פרקליטות מחוז הדרום הגישה כתב אישום לבית משפט השלום בבאר שבע נגד שלושה צעירים בדואים מרהט אשר הכו באכזריות שני נערים שעבדו במסעדה בבאר שבע, רק בגלל שלא הכינו להם פלאפל ושווארמה, מכיוון שהמקום כבר היה סגור. 

כתב האישום מייחס לשלושת הצעירים עבירות של תקיפה, הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות ופציעה בנסיבות מחמירות. לשניים מהם לפחות יש עבר פלילי הכולל הרשעות עבירות אלימות, נהיגה בשכרות, הפרעה לשוטר ואיומים.

המקרה התרחש לפני כשלושה שבועות ופורסם לראשונה ב-mako. שני הנערים, תלמידי תיכון בני 17, עבדו במסעדת פלאפל שווארמה במרכז אורן בבאר שבע.

סמוך לשעה 23:00 החלו הנערים לסגור את המסעדה, לנקות את המקום והחלו להוריד את תריסי האלומיניום. "היינו כבר בשלבי סגירה של המקום", שיחזרו הנערים בשיחה עם mako, "לא היה כבר אוכל ואז הגיעו כמה בדואים וביקשו שנכין להם אוכל. אמרנו להם שזה סגור אבל התעצבנו עלינו. ביקשנו שיעזבו את המקום".

לפתע הגיעו למקום שלושה צעירים בדואים מרהט, קרובי משפחה, בגילאי 19, 25 ו-29, שקודם לכן ישבו בפארק סמוך ושתו אלכוהול, ודרשו בכוח שיכינו להם אוכל. אחד הנערים ביקש מהם שוב לעזוב את המקום ואז החלו דחיפות הדדיות. אחד הצעירים הבדואים איים על הנערים: "יהוד, יהוד, יא בן שרמוטה, אני ארצח את כל היהודים ואשרוף את החנות".

בין הנערים לאחד מהשלושה התפתח דין ודברים. לאחר מכן שניים מהם חזרו עם בקבוקי בירה בידיהם, שברו על ראשו של אחד הנערים, והכו אותו בפניו. לאחר מכן הכו גם את הנער השני באמצעות בקבוק שהטיחו בפניו. הנערים החבולים פונו על ידי ניידת טיפול נמרץ לבית החולים סורוקה לקבלת טיפול רפואי. כעבור כמה שעות של אשפוז שוחררו לבתיהם כשהם סובלים מחרדות, סיוטים וכאבי ראש כרוניים. "זה נס שלא הרגו אותנו. הם עשו בו לינץ. שלא רצחו אותנו", סיפרו הנערים ל-mako. 

תקיפה בבאר שבע
תקיפה בבאר שבע | צילום: צילום פרטי

שוטרי משטרת באר שבע שהוזעקו למקום עצרו את שלושת הצעירים הבדואים. השלושה נלקחו לחדר החקירות, אחד מהם הפליל את שני חבריו ולאחר מכן חזר בו. הם הכחישו את החשדות נגדם ולאורך רוב שלבי החקירה שמרו על זכות השתיקה.

השלושה עדיין עצורים, והפרקליטות ביקשה מבית המשפט להשאיר אותם במעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדם בנימוק שאם ישוחררו הם עלולים לשבש את הליכי החקירה.