ירון לב (31), סטודנט למשפטים באוניברסיטת רייכמן שהורשע בגניבה של 100 אלף שקל מניצולת שואה - לא יישב יום אחד בכלא, לאחר ששופט בית משפט השלום בתל אביב גזר עליו עונש של תשעה חודשי מאסר שירוצו בעבירות שירות.

לב לקח חלק בפרויקט במסגרתו סטודנטים מתגוררים בבתיהם של ניצולי שואה על מנת לסייע ולארח להם חברה, ובתמורה מקבלים מלגה שממנת להם את שכר הדירה. במשך שלוש שנים הוא התגורר אצל ניצולת שואה, בת 91, ונשאר איתה בקשר גם לאחר שסיים את לימודיו.

על פי כתב האישום שהוגש נגדו, במשך השנים בה התגורר בדירת הקשישה הוא "חגג" על כרטיס האשראי שלה, וגנב ממנה סכום של 100 אלף שקל. עוד עולה כי לב השתמש בכסף על מנת לערוך קניות בסופר, לבלות במסעדות, לשלם על לימודיו ועל מכון כושר, לנפוש במלונות, לרכוש בגדי מותגים, לשלם חשבונות ארנונה ותשלום למוסך, ולקנות כרטיסי לוטו. בנוסף הוא ביצע 55 משיכות מכספומט באמצעות הכרטיס, ולקח לכיסו 25 אלף שקל. במקרה אחר הוא נכנס לחדר השינה שלה וגנב מהמגירה כסף מזומן ששמרה לעצמה.

"הוא חי על חשבונה של ניצולת שואה שאירחה אותו בביתה, וסמכה עליו בעיניים עצומות", ציין גורם במשטרה. לאחר כחמש שנים בהן משך לב כספים מחשבונה של הקשישה, הבין בנה את המתרחש והחל לבדוק את הפרטים. לב, שהבין שהגניבה נחשפה, החזיר לניצולת השואה את כל הכסף. בכל זאת, בנה הגיש נגדו תלונה במשטרה.

לב נחקר באזהרה והתנצל על מעשיו. הפרקליטות במחוז תל אביב הגישה נגדו כתב אישום לבית משפט השלום בתל אביב בגין עבירות של הונאה וגניבה בנסיבות מחמירות. במהלך המשפט הגיעו הפרקליטות והסנגורית של לב, עו"ד תמי אולמן, להסדר טיעון לפיו הוא יפצה את ניצולת השואה בסכום של 65 אלף שקל. עוד נקבע שהוא לא ירצה עונש מאסר בפועל אלא יגזרו עליו תשעה חודשי מאסר אשר ירוצו בעבודות שירות.