תיעוד יוצא דופן של אחד מברוני הסמים הגדולים בהיסטוריה הותר לפרסום: בסרטון באורך של כדקה וחצי ופורסם לאחרונה בארה"ב, ניתן לראות אנשי כוח משטרתי מיוחד מבצעים בדיקה גופנית פולשנית לחואקין גוזמן לאורה – ברון סמים המקסיקני המוכר גם בכינויו "אל צ'אפו".

התיעודי הנדיר צולם בבית הסוהר השמור "אלטיפלנו", זמן קצר לפני שמנהיג קרטל סינלואה לשעבר הוסגר לארצות הברית, שם הוא הועמד לדין בגין 10 סעיפי אישום פדרליים. בסרטון אפשר לראות את אחד מאנשי הכוח עורך לנרקו המקסיקני בדיקה גופנית - ובשלב מסוים אפילו דורש ממנו להפשיל מכנסיים ולבצע סקווטים (כדי לוודא שגוזמן לא מסתיר שום דבר בפי הטבעת שלו).

זאת הייתה הפעם השנייה בה גוזמן נכלא ב"אלטיפלנו", כאשר בפעם הראשונה הוא הצליח להימלט מבית הכלא המקסיקני דרך מנהרה שנחצבה מתחת לתא המקלחת בתאו. אחרי בריחתו אז "אל צ'אפו" היה במנוסה במשך שנה שלמה, עד שנעצר על ידי הרשויות בשנת 2016 – זמן קצר אחרי שהעניק ריאיון לשחקן הקולנוע ההוליוודי שון פן.

סוחר הסמים המקסיקני הורשע מאז במעשיו ונידון לרצות מאסר עולם בכלא פדרלי ועוד 30 שנות מאסר שנוספו לגזר הדין שלו - וכיום הוא מרצה את עונשו בכלא Supermax שבקולורדו.

על אף הרשעתו ומאסרו, גורמים שונים בארה"ב טוענים שהמלחמה בארגוני הפשע המקסיקניים עדיין רחוקה מלהסתיים, ולמעשה מאז שגוזמן נאסר הוברח יותר קוקאין מאי פעם ממקסיקו לארה"ב – כאשר ההערכה עומדת על 2,000 טון רק בשנתיים האחרונות.