מקסיקו: התפתחות משמעותית בחקירת הרצח של שני הישראלים, בן סוטחי ואלון אזולאי, שנורו לפני כשבוע למוות במסעדה במרכז קניות בעיר הבירה מקסיקו סיטי.

משרד היועץ המשפטי לממשלה במקסיקו פרסם הבוקר (רביעי, שעון ישראל), כי כוחות הבטחון המקומיים מחפשים אחרי אישה שעל פי החשד הייתה מעורבת ברצח הכפול של הישראלים, סוטחי ואזולאי, שהובאו למנוחות היום בבית העלמין בחולון.

על פי פרסומים בתקשורת המקסיקנית, האישה, שזוהתה בכינוי "La Guera", הזמינה את השולחן בו ישבו הישראלים לפני שנורו, ונמלטה מהמקום דקות לפני הירי עצמו. השולחן, כך דווח, הוזמן על השם ונסה באייר, ועל פי החשד אותה "La Guera" הייתה זו שהזמינה באופן אישי את השניים לפגישה דחופה. 

עוד פורסם הבוקר כי החשודה שנמלטה נשכרה על פי החשד על ידי אנשי קרטל "חאליסקו נואבה חנרסיון" כדי לא לעורר חשד אצל הקורבנות, ואלו יסכימו לפגוש אותה במקום גלוי וללא חשש.

מניתוח מצלמות האבטחה במסעדה בה נורו השניים, התברר כי אותה אישה נמלטה מהמקום דקות לפני הירי באמצעות טנדר עליו נהג גבר אלמוני. השניים ככל הנראה עזבו את מקסיקו סיטי עוד באותו יום, אך מצלמות האבטחה הצליחו לזהות את פרצופה ואת לוחות הרישוי של הרכב עליו נסעו השניים.

בתוך כך, האישה שנעצרה באשמת הירי והרצח לכאורה, אספרנסה גוטיירז רוג'אנו, הועברה בימים האחרונים לכלא בעל אופי בטחוני גבוה בעיר מוראלס אחרי איומים רבים שקיבלה וחשש ממשי לחייה, כך סיפרה מזכירת הממשלה איצ'לה רודריגז.

בראיון שהעניקה לאחר יציאתה אמש מישיבה שכללה את כל חברי הקבינט הבטחוני במדינה, סיפרה מזכירת הממשלה כי השופט החליט להעביר את גוטיירז לכלא במוראלס מאחר ולבתי הכלא בבירת המדינה אין את הפרופיל הבטחוני המתאים למקרה זה, והחשש לחייה של הרוצחת לכאורה הוא ממשי והגיעו איומים רבים וקונקרטיים על חייה.