לואיס דל ריו, אחד מסוחרי הסמים המסוכנים ביותר בעולם, נעצר לאחרונה בזכות שיתוף פעולה מפתיע ולא צפוי, ומידע פנימי שהגיע מאחד האנשים הקרובים אליו ביותר.

כוחות המשטרה של קולומביה עצרו השבוע את דל ריו, מי שידוע בעיקר בכינוי "אל טיו", אחרי שלא אחר מאשר בנו גילה לשוטרים והחוקרים שמנהלים אחריו מרדף כבר תקופה ארוכה את מיקומו המדויק והיכן הוא מסתתר.

דל ריו, שמוכר כאמור בקולומביה בתור אחד מסוחרי הסמים הגדולים בהיסטוריה של המדינה, שימש בעבר בתור אחד מסגניו הבכירים ביותר של פבלו אסקובר, ובשלב מסוים אף הוגדר כיד ימינו של ברון הסמים שהפך למוכר בכל בית.

חוקרים שניהלו מרדף ממושך אחרי דל ריו, טענו לאחרונה כי בשיאו, "אל טיו" נהג להבריח יותר מ-10 טון קוקאין בשבוע מקולומביה למגוון יעדים שונים ברחבי ארה"ב ואירופה.

"אל טיו" נעצר במהלך מבצע בינלאומי שכלל פשיטה על מאות מנכסיו בדרום, מרכז וצפון אמריקה, ושוטרים שנכחו במהלך המבצע סיפרו כי בביתו נמצא מזבח הזוי ומצמרר שבו ככל הנראה נהג סוחר הסמים לערוך טקסי מגיה שחורה, ובנוסף נמצאו במקום לא מעט ראיות שהצביעו על כך שדל ריו ניהל יחסים אינטימיים עם נשים רבות - רובן קטינות.

חלק משותפיו של דל ריו נעצרו גם הם במהלך המבצע, כולל עבריין מוכר בקולומביה בשם חקובו (יעקב), וחוקרים שנכחו בזמן המעצר סיפרו כי במהלך המבצע בביתו של "אל טיו" שבמדיין, עבריין מבוקש נוסף בשם "צ'פה" קפץ מהקומה השלישית של הבניין בניסיון להימלט - ונהרג במקום.

גורמים המעורים בפרטי החקירה מספרים כי דל ריו נעצר לאחר שבנו החליט לחשוף את מקום המחבוא שלו במדיין, ולמרות שהסיבה הרשמית לבחירה של בנו לשתף פעולה עם החוקרים  טרם נחשפה - אך רבים גורסים כי הסיבה לכך נובעת מהעובדה שדל ריו ניהל רומן עם אשתו של בנו, וזה החליט לנקום באביו וחשף את מיקומו.