סניף של רשת מחסני השוק בנתניה, לפני כחצי שנה: ב', תושב העיר כבן 35 ואב לשישה ילדים, אדם בעל עבר פלילי עשיר ומוכר היטב למשטרה, החליט לשדוד את הסניף באזור מגוריו, הצטייד בפטיש במשקל חמישה ק"ג, כובע קסקט וכובע צמר ועל פניו עטה מסיכת קורונה בכדי שאיש לא יזהה אותו.

"נכנסתי לסופר בשעה שבע וחצי בבוקר, מיד אחרי שפתחו את הסניף", שחזר ב' את האירוע בעדותו במשטרה. "החזקתי את הפטיש ביד ולא באמת הבנתי מה אני עושה במקום. אמרתי לקופאית הראשונה שראיתי שזה שוד, דרשתי ממנה את כל הכסף שהיה לה בקופה וגם סיגריות".

ב' הגיש לקופאית שקית וביקש ממנה שתמלא אותה במזומנים וחפיסות סיגריות, אך הקופאית מצדה החליטה לא לוותר ועשתה לו תרגיל לו הוא לא ציפה. "שנייה אחת, אני רק הולכת להביא את המפתח לכספת", אמרה הקופאית ל-ב' ונמלטה מהמקום. ב' מצדו ניצל את הזמן בו הקופאית לא הייתה באזור, חיפש כסף וסיגריות, לא מצא דבר, ובמר ייאושו פשוט ברח מהמקום.

מהסניף הראשון אליו נכנס הוא נסע מתוסכל לסניף סופר נוסף הנמצא במרחק של כמה מאות מטרים, נכנס למקום עם הפטיש בידו ושקית וצעק: "איפה המנהלת?! איפה הסיגריות?!", ושניות לאחר מכן ניגש לארון הסיגריות ליד הקופה וגנב 18 קופסאות. קופאית שהבחינה במעשיו יצאה בריצה מהסניף והזעיק עזרה, ב' התמהמה, ועד שיצא מהסניף עם השקית המלאה בסיגריות, בחוץ כבר המתינו לו כמה שוטרים שעצרו אותו במקום.

"אין לי מושג מה קרה לי כשנכנסתי עם הפטיש לסניפים", טען ב' בחקירתו. "לא יודע מה עבר לי בראש בכלל לעשות דבר כזה. זה לא הייתי אני". פרקליטות מחוז מרכז קצת פחות השתכנעה מדבריו, והגישה נגדו כתב אישום לבית המשפט המחוזי מרכז בגין עבירות של שוד וניסיון שוד.

התביעה דרשה לגזור על ב' עונש שינוע בין שלוש ועד שש שנות מאסר בפועל, וכן דרשה לחלט 13,500 שקלים במזומן שנתפסו ביו כליו. סנגורו של ב', עו"ד רותם כהן, ביקש להתחשב בנסיבות חייו הקשות של מרשו ובעובדה שהפסיק להשתמש בסמים והשתקם , וטען שמדובר בעבירות ברף הנמוך וביקש לגזור עליו לכל היותר 24 חודשי מאסר בפועל.

ב' מצדו הביע בפני השופט צער כבד על מעשיו וטען: "הייתי תחת השפעת סמים קשים באותו הרגע. תשע שנים שמרתי על עצמי נקי ולא השתמשתי, לא יודע מה קרה לי באותו יום. אני מבקש שתתנו לי סיכוי לשקם את חיי".

עו"ד רותם כהן (צילום: עומרי שלום, יחצ)
עו"ד רותם כהן | צילום: עומרי שלום, יחצ

השופט חגי טרסר החליט להתחשב בנסיבות חייו של ב' וגזר עליו 30 חודשי מאסר בלבד, עשרה חודשי מאסר על תנאי, וקבע כי הוא ישלם פיצוי לכל אחת מהקופאיות בסכום של 2,000 שקלים, והכסף שנמצא בכיסיו אכן יחולט לטובת קופת המדינה.