קובי רוימי, עבריין בן 33 ממעלות-תרשיחא, חשד ש-א', תושב בעיר בן 18, גנב ממנו סמים ולא שילם. כעת הוא מואשם בתקיפה חמורה לאחר שאיים עליו, תקף אותו ודרש ממנו להעביר לו 5,000 שקל.

"אתה גנבתי לי סמים ואתה תשלם על כך", איים רוימי על א', "אם תוך 24 שעות לא תשלם לי סכום של 5,000 שקל אתה תקבל ארבע דקירות".

א', המבוהל הבטיח לרוימי שינסה לארגן את הכסף. א' לא השיג את הכסף ולכן רוימי הגיע לביתו והודיע לו שהחוב שלו קפץ ל-10,000 שקל.

בעקבות האיומים א' נאלץ לברוח לאילת. "פחדתי ממנו אז ברחתי במשך חודש לאילת כדי שלא יפגע בי", שיחזר א' בעדותו במשטרה.

לאחר מכן א' חזר למעלות ולפני כחודש עמד בתחנת אוטובוס יחד עם שניים מחבריו. לפתע יצאו שלושה גברים ממכונית טיוטה ושאלו אותו בתקיפות האם סגר את החוב שלו לרוימי. א' השיב שאכן שילם את החוב, אבל אחד מהשלושה החליט לברר זאת והתקשר לרוימי, שתוך דקות הגיע לתחנת האוטובוס.

עם הגעתו לתחנה, רוימי התנפל על א' והכה אוֹתו בבעיטות ואגרופים כדי שישלם את חובו. רוימי לקח בכוח את א' לכיוון מכוניתו ואיים עליו. "לא רציתי להיכנס למכונית אבל הוא התעקש ואיים עליי: 'תסתום את הפה או שאני דוקר אותך'", סיפר א' לחוקרי תחנת משטרת מעלות שחקרו את הפרשה.

בשלב מסוים א' ניצל את חוסר העירנות של רוימי, השתחרר מאחיזתו וברח לכיוון רחוב הרצל בעיר. רוימי ושלושה מחבריו רדפו אחרי א'. א' הגיע לאחד הבניינים בעיר, הבחין בדיירת והסביר לה שעבריינים רודפים אחריו. הדיירת ביקשה מ-א' לעלות לדירתה ולנעול את הדלת כדי למנוע מהארבעה לפגוע בו. היא סגרה את הדלת עליו במפתח וירדה מתחת לבניין. רוימי הבחין שהיא הכניסה את א' לדירתה ואיים עליה שיזרוק רימון לבית שלה.

"הוא איים עליי שאם לא אוציא את א' מהדירה שלי שבה הסתרתי אותו הוא יזרוק רימון רסס", סיפרה הדיירת לחוקרים. הדיירת נלחצה  מהאיום והחליטה לאפשר לאחד מהחשודים, חברו של רוימי, להיכנס לביתה ולשוחח עם א'.

החבר איים על א' שאם לא יתלווה אליו למכונית של רוימי הוא יחטוף כל יום מכות. א' הבין את המסר המאיים, יצא מהדירה והתלווה לשלושה ולרוימי. הארבעה חטפו את א' לאחד המושבים הסמוכים למעלות. הוא הוצא מהמכונית על ידי הארבעה. א' נדרש הפעם לשלם חוב של 25 אלף שקל בנימוק שלא שילם בזמן את החוב שנדרש לשלם מלכתחילה לרוימי.

רוימי ואנשיו, שחטפו את א', נסעו עימו במשך כמה שעות במושב עד שהחזירו אותו למעלות ואיימו עליו שכדאי לו לשלם את החוב בהקדם אחר הסכום יקפוץ שוב. "הוא איים לפגוע לי בכל המשפחה שלי אם לא אשלם את החוב החדש", סיפר א' לחוקרים. 

א' החליט לאזור אומץ ולהגיש תלונה בתחנת משטרת מעלות. החוקרים גבו ממנו עדות מפורטת שבעקבותיה רוימי נעצר ונלקח לחקירה. א' התקשה לזהות את חבריו של רוימי.

רוימי הכחיש את החשדות נגדו אבל בידי החוקרים היו מלבד עדותו של א' והדיירת גם הקלטה המפלילה אותו.

פרקליטות מחוז חיפה הגישה השבוע כתב אישום נגד רוימי לבית המשפט המחוזי בעיר בגין עבירות חטיפה לשם סחיטה, סחיטה באיומים, סחיטה בכוח ותקיפה סתם. 

רוימי עצור כבר כחודש. התביעה דורשת לאור חומרת המעשים לעצור אותו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו מחשש בין השאר שאם ישוחרר ישבש את החקירה ויפגע במתלונן.