ל', תושב הנגב בשנות ה-60 לחייו, הכריז על עצמו לאחרונה כפושט רגל ומובטל, אבל טעות אחת קטנה שעשה חשפה את סיפורו האמיתי ואת העובדה שמדובר במיליונר בעל נכסים רבים שחייב כסף רב.

לפני כמה שבועות עצרו את ל' בלשי היחידה המרכזית במשטרת מרחב הנגב בפיקודו של סנ"צ איתן עמר, אחרי שברכבו נמצאה כמות סם גדולה שלא לצריכה עצמית. אחרי שביררו את פרטיו במסוף המשטרתי, הופתעו הבלשים לגלות שהאדם שנעצר בזמן שנהג על רכב יוקרתי הוא בכלל פושט רגל ומובטל.

נגד ל' הוגש כתב אישום לבית המשפט בגין עבירה של החזקת סם שלא לצריכה עצמית, ובמקביל החלו לחקור את העובדה שלמרות שהוכרז כפושט רגל, הוא מחזיק ברכב מסוג זה.

סנ״צ איתן עמר (צילום: דוברות משטרת ישראל)
סנ״צ איתן עמר | צילום: דוברות משטרת ישראל

חוקרי ימ"ר נגב, רשות המיסים בדרום והיחידה הארצית לחקירות של הכונס הרשמי במשרד המשפטים החלו לחקור את מצבו הכלכלי של ל', אחרי שהתברר שהיה חייב מיליוני שקלים לנושים ואף הכריז על עצמו כאמור כפושט רגל.

"משהו לא הסתדר לנו בהתנהלות שלו, אז החלטנו לחקור את מצבו הכלכלי לעומק", מסביר גורם במשטרה, ובמהלך החקירה נדהמו החוקרים לגלות שהמובטל פושט הרגל שהונה נושים רבים מחזיק בכמה תחנות מוניות, נדל"ן רב ומכונית מרצדס בשווי של למעלה מחצי מיליון שקל.

המרצדס של המובטל (צילום: דוברות משטרת ישראל)
מכוניתו של ל' דקות לפני שנעצר | צילום: דוברות משטרת ישראל

השיא הגיע ברגע בו גילו החוקרים שעל שם אמו המנוחה של ל' היו רשומים למעלה מ-20 מוניות, והחשד לכאורה הוא שהוא נעזר באנשי קש כדי לרשום על שמם את הנכסים, זאת על מנת לטשטש את עקבותיו ולמנוע כל אפשרות לממש את נכסיו רבים ולהחזיר את חובותיו לנושים.

צוות החקירה המיוחד של ימ"ר נגב, רשות המיסים והכונס הרשמי, עצרו את ל' ועיכבו לחקירה 10 חשודים נוספים שסייעו לו על פי החשד "להעלים" את המיליונים והרכוש הרב שצבר.

מעצרו של ל' הוארך בארבעה ימים, והוא חשוד בעבירות של הלבנת הון, הונאת נושים, עבירות פשיטת רגל, והעלמות מס בהיקף של כשישה מיליון שקלים. "הוא היה בהלם שעצרנו אותו", מספר גורם במשטרה, "הוא חשב שמדובר רק בתיק סמים, אבל כשהבין שעלינו עליו הוא שתק ומאז לא משתף פעולה".