שני גברים ישראליים בשנות ה-50 לחייהם נעצרו לאחרונה במרוקו בחשד לעבירות פדופיליה וניצול מיני של שתי נערות מקומיות בנות 12 ו-14.

שני הישראלים, עבריינים שעזבו את ישראל למרוקו, התגוררו בבניין יוקרתי במרכז קזבלנקה. אחד מהם הגיע למרוקו לפני למעלה מ-10 שנים לאחר שעל פי החשד היה מעורב בפרשה פלילית חמורה בישראל, וחברו, הישראלי השני, הגיע למרוקו בינואר האחרון ונשאר במדינה עם התפרצות נגיף הקורונה שמנעה ממנו לעזוב את המדינה.

על פי החשד, לפני כשבוע הבחין השומר בבניין בו מתגוררים הישראליים בשתי הנערות הצעירות עולות לדירתם, ועל פי נהלי האבטחה במקום - הוא חוייב לדווח על כך למשטרה המקומית.

"השומר במקום מחויב לדווח למשטרה על כל אירוע חריג, ובמקרה הזה, כאשר מדובר בנערות צעירות שעולות לביתם של גברים מבוגרים - הדבר מנוגד לחלוטין לחוקי האיסלאם ובכלל", הסביר גורם המעורה בפרטי המקרה.

וכך, לאחר הדיווח של שומר הבניין, הגיעו למקום כמה שוטרים מקומיים שעלו לדירה בה שהו הגברים עם הנערות ועצרו אותם לחקירה. השוטרים גבו עדות מהנערות ותיחקרו אותן לגבי הסיבה שבגינה הגיעו לדירתם של שני הגברים.

שני הישראלים נלקחו לתחנת המשטרה ונחקרו בחשד לפדופיליה וניצול מיני של הקטינות, הכחישו את כל החשדות נגדם, אבל השוטרים קבעו שמדובר באירוע חמור והם נשלחו למאסר עד לאיסוף כל הראיות נגדם, ובימים הקרובים יוחלט האם ומתי להגיש כתב אישום נגד השניים.

סיפור מעצרם של הישראלים עורר סערה במדינה, זאת לאחר שלפני כחודש נרצח במרוקו נער צעיר כבן 11 סמוך לעיר טנג'ר שבצפון המדינה על ידי פדופיל שעל פי החשד התעלל בו מינית לפני שחנק אותו למוות.