ראש המאפיה הרוסית בישראל, מיכאל טנסקי, נעצר הלילה (שישי) על ידי היחידה המרכזית במשטרת מרחב לכיש לאחר שהופלל על ידי 'ניקיטה' - עבריין בכיר בארגון שלו, שחצה את הקווים, הפך לסוכן סמוי נגדו ונגד בכירי הארגון ועבריינים מסוכנים ממשפחת ג'ואריש, והפליל עוד 16 עבריינים בכירים מארגון ג'ואריש שטנסקי עבד עימם בחודשים האחרונים וגרמו פגיעה לתושבי אשדוד על ידי סחיטות של בעלי עסקים ואזרחים בעיר, גבייה של מאות אלפי שקלים מהם, וכן בתחום הסחר בקוקאין. בתמורה העד קיבל כסף, סגירת תיקים ואבטחה צמודה עד לסיום משפטו מחשש שטנסקי ואנשיו ינסו לחסל אותו. ביהמ"ש האריך את מעצרו של טנסקי בתשעה ימים.

"מיכאל טנסקי הוא אחד העבריינים המסוכנים והאלימים ביותר בישראל שהקים מאפיה רוסית שהסתייעה בבכירים בארגון הפשע של משפחת ג'ארושי מרמלה, והיו מעורבים בעבירות של סחיטה חמורות וסחר בסמים במיליוני שקלים", חשף קצין בכיר בימ"ר לכיש. גורמים במשטרה הסבירו: "טנסקי לא ידע שהאיש הכי קרוב אליו הוא סוכן סמוי שלנו שעובד אתנו ומעביר לנו מידע 24 שעות ביממה מה קורה בארגון שלו ובשיתוף הפעולה שלו עם משפחתה הפשע ג'ואריש מרמלה. הוא היה שאנן ושחצן ולא הבין שאנחנו יודעים הכול".

טנסקי בן ה-38, הקים במהלך השנה האחרונה את המאפיה הרוסית שתכננה להשתלט על אשדוד ואשקלון שבהם יש שטחי מחייה הנשלטים על ידי בכירי ארגונו של ראש ארגון הפשע, בני שלמה, שהשתחרר לאחרונה מהכלא. בין טנסקי וחייליו לאנשי שלמה ובהם חברי המאפיה הגיאורגית שפעלה באשדוד, פרצה מלחמת עולם שכללה: עשרות ניסיונות חיסול, זריקת רימונים לבתים, הנחת טענים, ירי לעבר בתים ותקיפות הדדיות.

מפקד היחידה המרכזית במרחב לכיש, סנ"צ ג'י.אר דוידוב, סימן את טנסקי כיעד בכיר והחליט להשקיע מאמצים רבים כדי להפיל אותו. העבריין גר בדירות באשקלון ואשדוד ונהג מידי פעם לתמרן בין שתי הערים כדי לבלבל את השוטרים."סימנו את טנסקי ואנשיו כיעד מרכזי למעצרים. ישבנו עליהם בחודשים האחרונים 24 שעות ביממה", הסביר בכיר בימ"ר לכיש, "הבנו שכדי להפיל אותו אנחנו זקוקים למידע מתוך הארגון". קצין משטרה סיפר: "הוא היה די מופתע ממעצרו, ועוד יותר שבכיר בארגון שלו הפליל אותו".

כך למשל כמה בכירים בארגון ג'ואריש שיתפו פעולה עם שני בכירים בארגון של טנסקי הנחשבים ליעדים בכירים של ימ"ר לכיש והיו מעורבים בשורה של סחיטות מבעלי עסקים. באחד המקרים, האנשים של טנסקי וג'ארושי איימו על איש עסקים שעליו לשלם כמיליון שקל: "אם לא תעביר את הכסף עוד היום, תקבל צרור או רימון לבית".

ראיית הזהב שהפילה את טנסקי והביאה למעצרו נוגעת לחטיפה של צעירה תושבת אשדוד. על פי החשד, ראש המאפיה הרוסית בישראל חטף צעירה שהיא מקורבתו של חייל בארגון שלו ודרש ממשפחתה לשלם לו כחצי מיליון שקל כופר תמורת שחרורה. "טנסקי בעצמו ביצע את החטיפה, התקשר מהטלפון של הצעירה למשפחה ודרש כופר של חצי מיליון שקל. זו למעשה ראיית הזהב שהפילה אותו בתיק", גילה בכיר בימ"ר לכיש והוסיף, "הוא עשה טעות אחרי טעות".

עו"ד עידו פורת המייצג את טנסקי וארבעה חשודים נוספים מסר בתגובה: "המעצר של מרשיי נפל עליהם כרעם ביום בהיר. אין להם מושג על מה מדובר ומה מייחסים להם. נמתין עוד כמה ימים ואז נבין מה המשטרה מייחסת להם".