שמעון יהודה חיות, המכונה "נוכל הטינדר" או בשמו החדש - סיימון לבייב, לא ישתחרר בזמן הקרוב מהכלא, לאחר שוועדת השחרורים החליטה באחרונה לדחות בקשתו לשחרור מוקדם וקבלת שליש מאחר והוא מוגדר כאסיר בעל סיכון גבוה מאוד לברוח מהארץ.

ההחלטה של הוועדה לדחות את בקשתו של חיות נובעת בין השאר בגלל שלא עבר תהליך שיקומי בכלא בגלל המאסר הקצר שנגזר עליו - 15 חודשי מאסר בפועל.

חיות, הורשע בגין מעשי הונאה שביצע לפני כשמונה שנים. בין השאר גנב פנקס צ'קים של מיליונר, רכש על חשבונו פורשה ברבע מיליון שקל ולאחר מכן מכר את המכונית ב-160 אלף שקל. בנוסף עקץ חיות זוג ממרכז הארץ לאחר ששימש בייביסיטר לבנם.

חיות, בן 30 מבני ברק, הוא בנו של הרב יוחנן חיות, רבה של חברת התעופה "אל על''. הוא נעצר לפני כשמונה חודשים ביוון לאחר שהוצא נגדו צו מעצר של משטרת ישראל על עבירות שביצע בארץ בתחום ההונאה והמרמה. הוא הספיק לברוח פעמיים מהארץ בזהות בדויה ובדרכון מזויף.

שמעון יהודה חיות נוכל הטינדר‎
יישאר מאחורי סורג ובריח. שמעון יהודה חיות | צילום: abc

חיות, שזכה לשם 'נוכל הטינדר' לאחר שעל פי החשד הונה נשים רבות באירופה אותן הכיר בטינדר, ריצה עונש מאסר של שנה וחצי בפינלנד לאחר שכמה נשים התלוננו נגדו שעקץ אותן. לאחר שהשתחרר הוסגר לישראל, אבל נמלט בשנית אחרי ששוחרר ממעצרו ולטענת נשים בשוודיה ונורבגיה הוא עקץ אותם במאות אלפי יורו.

חיות הוסגר מיוון לישראל ונגדו ונגד אביו מתנהלת חקירה מקיפה ביותר ביחידת ההונאה של משטרת מחוז תל אביב בגין חשד לכאורה של מעשי מרמה והונאה שביצעו יחד.

חיות הבן, הגיש באחרונה בקשה לוועדת השחרורים לקבל שחרור מוקדם. באמצעות עו"ד רותם טובול הוא ביקש להשתחרר מוקדם לאור התנהגותו הטובה בכלא. חברי הוועדה דחו את בקשתו של חיות על הסף, בנימוק שלא עבר הליך שיקומי ושהוא כאמור בעל סיכון גבוה לבריחה מהארץ לאחר שברח פעמיים.

ל-mako נודע כי פרקליטתו, עו"ד טובול, מתכוונת להגיש עתירה לבית המשפט בבקשה לקצר את עונשו בשליש. ההחלטה מגיעה לאחר שבאחרונה נחקר חיות פעמיים בחשד להונאה ומרמה שלו ושל אביו אבל בחקירתו שמר על זכות השתיקה.