שני שוטרים לשעבר נעצרו בגין מעורבותם לכאורה בהיעלמות וברצח של מלכת היופי ג'נבה לופז ובן זוגה הישראלי יצחק כהן בפיליפינים. שר הפנים בנחור אבלוס ומפקד המשטרה הלאומית של הפיליפינים, גנרל רומל מרביל, הציגו את שני החשודים אתמול (שני) בתדרוך לעיתונאים. אבלוס אמר כי החשודים מילאו "תפקיד משמעותי" בביצוע הרצח.

על פי החשד, שני השוטרים לשעבר ירו בבני הזוג על רקע סכסוך קרקעות. החשודים הם מייקל אנג'לו גויאנג ורומל אבוזו. "גויאנג לא רצה לתת את הקרקע שהוא מישכן לג'נבה", סיפר קצין המשטרה ליאו פרנסיסקו מהיחידה לחקירות ואיתור פלילי של המשטרה הלאומית של הפיליפינים. "גיאנג אמר שיש גם קונה של הקרקע שהוא מישכן והציג את אבוזו לג'נבה כקונה".

הצגת החשודים ברצח במסיבת העיתונאים של המשטרה
הצגת החשודים ברצח במסיבת העיתונאים של המשטרה

"מאותה נקודה, הם קבעו להיפגש ושני השוטרים לשעבר הללו ירו בבני הזוג", הוסיף פרנסיסקו. "יום לפני כן, על סמך החקירה שלנו, גויאנג ואבוזו דיברו על איך להתמודד עם בני הזוג. אז רקמו את התוכנית להרוג אותם".

בני הזוג הנעדרים יצחק כהן וג'נבה לופז (צילום: Life the philippine star)
יצחק כהן וג'נבה לופז | צילום: Life the philippine star

בנוסף לשני השוטרים לשעבר שנעצרו, נעצר גם חשוד נוסף, שזוהה כג'פרי סנטוס. המשטרה חושדת כי שבעה בני אדם חשודים במעורבות ברצח, שניים מהם עדיין חופשיים. 

התפתחות זו הגיעה יומיים לאחר שגופותיהם של כהן, בן 37, וארוסתו ג'נבה לופז, בת 27, נמצאו בקאפאס במחוז טארלאק. בני הזוג דווחו כנעדרים ב-21 ביוני, לאחר שיצאו לבחון עסקה לרכישת קרקע חקלאית מצפון למנילה.

רכב הניסאן שבו נסעו בני הזוג נמצא שרוף סמוך למקום שבו נמצאו הגופות, ב-22 ביוני. מתברר שעוקץ קרקעות חקלאיות הוא דבר ידוע לרשויות בפיליפינים, במסגרתו מקומיים מפתים זרים לרכוש קרקעות ועוקצים את כספם - ובמקרים קיצוניים רוצחים אותם ומעלימים את גופותיהם.

 

יצחק כהן שגופתו נמצאה עם בת זוגו ג'נבה לופז (צילום: באדיבות המשפחה)
התיעוד האחרון של בני הזוג | צילום: באדיבות המשפחה
ישראלי וחברתו נעדרים בפיליפינים
רכבם השרוף של בני הזוג

 "הייתה תקווה שימצאו אותם בחיים. היו חיפושים ממושכים, המשטרה המקומית הייתה אופטימית, אבל לצערי זה לא קרה", ציין גורם המעורה בפרטי הפרשה ונמצא בקשר עם גורמים במשרד החוץ. "כנראה עשו להם סוג של 'כיפה אדומה', לעקוץ אותם כדי לא לשלם להם את הכסף שחייבים. הזמינו אותם לפגישה, חטפו אותם ורצחו אותם במטרה להעלים ראיות ולהימנע מתשלום חוב". 

בני הזוג הנעדרים יצחק כהן וג'נבה לופז (צילום: באדיבות המשפחה)
יצחק כהן וג'נבה לופז | צילום: באדיבות המשפחה

 קרובי משפחה של השניים הגיעו לעיירה על מנת לזהות אותם וכעת השגרירות הישראלית במנילה מסייעת להעביר את כהן לקבורה במהרה בישראל.