"הוא הטריד מינית נשים רבות כשהוא משתמש בשמי", כך טוען בן לביא מרמת השרון שהגיש באחרונה תביעה לבית משפט השלום בחיפה בסכום של רבע מיליון שקל נגד אלאור לוי מגבעת שמואל, שהתחזה לו באתרי הכרויות.

לפי כתב התביעה, שהגיש עו"ד עופר רון, לפני כשנתיים פתח לוי פרופיל מזויף באפליקציית ההיכרויות "אוקיי-קיופיד" כשהוא משתמש בתמונותיו ובשמו של לביא, מבלי שקיבל את הסכמתו על כך. "הוא השתמש בתמונות מהאינסטגרם שלי, והטריד מינית נשים רבות כשפנה אליהן בהצעות מיניות בוטות", ציין לביא. כמו כן, צוטטו בכתב התביעה הודעות שכתב לוי, כשהוא מתחזה ללביא, בהן: "אני רוצה אותך עליי, לשמוע אותך גונחת".

הפרופיל של המתחזה
תמונת הפרופיל של בן לביא

את ההתחזות גילה לביא במקרה, כשידידה שלו הבחינה בפרופיל המזויף. "היא הבינה שלא סביר שמדובר בי, ויידעה אותי על זה", הסביר לביא. עוד טען לביא בכתב התביעה, כי בעקבות הפרשה הוא נקלע למצוקה נפשית, בעקבותיה נפגע תפקודו בעבודה והוא פוטר.

"שלא באשמתי נוצר לי שם של סוטה מין", הדגיש לביא, "היה סיכון שנשים שהוטרדו על ידי לוי יפנו למישור הפלילי". לביא אף הגיש נגד לוי תלונה בתחנת משטרת מסובים. הוא נעצר, נחקר באזהרה בגין עבירה של התחזות לאדם אחר, הודה במיוחס לו והביע חרטה. "עשיתי את זה בלי מחשבה, ואני מצטער", הוא טען, "לא אחזור על זה בחיים, זה היה מעשה קונדס. אני לא רוצה שזה יהרוס לי את העתיד".

הפוסט שהעלה לביא לרשת
הפוסט שהעלה לביא לרשת

בחקירתו סיפר לוי כי לא הכיר את לביא, אליו התחזה במשך חודש, והשתמש בפרופיל מזויף כי לא רצה שבת זוגו תגלה על כך. "לא ידעתי איך להתחיל עם נשים , אז פתחתי פרופיל בשם של מישהו אחר", ציין, "חמש בנות ענו לי, היתר לא. לא לקחתי אותן ברצינות, הייתה אי הבנה". להגנתו הוא הוסיף כי ברגע שמישהי התעניינה בו הוא מיד התוודה בפניה.

"רבתי עם החברה שלי, הרגשתי נבגד וחיפשתי מקום מפלט", הוסיף לוי, "חיפשתי תשומת לב, לא חשבתי שמישהי תגיב. זו טעות חמורה שלא אחזור עליה". התביעה המשטרתית הגישה נגדו כתב אישום לבית משפט השלום בתל אביב בגין התחזות לאדם אחר. הוא הודה במסגרת הסדר טיעון במיוחס לו,  והוטל עליו קנס של 1,000 שקל.

ההתכתבות בין א' ללביא
ההתכתבות בין א' ללביא

לביא, שלא עודכן בדבר הסדר הטיעון, דרש באמצעות עורך דינו פיצוי של רבע מיליון שקל מלוי עוד טרם הגשת התביעה, אך פרקליטתו הסכימה לשלם פיצוי של 2,000 שקלים בלבד - בטענה שלא הוכח שנגרם לו נזק. "חבל שמרשך מנסה 'לעשות קופה' על חשבון מרשי, בחור צעיר שרק סיים צבא", נטען במכתב התגובה. לדבריה, לביא פעל מתוך יצר נקמה ויצר קשר עם מי שהייתה אז חברתו של לוי.

מטעם עורכי דינו של לוי טרם נמסרה תגובה.