ב' (27), תושב הצפון, ומי שמוגדר כבר תקופה ארוכה על ידי המחוז הצפוני במשטרה כאחד הראשים של רשת סמים גדולה, לא האמין שהמילה "אבוקדו", ששימשה כמילת קוד בארגונו, תהיה זו שתפיל אותו לבסוף ותגרום למעצרו והפללתו.

"ב' הוא סוחר סמים ותיק שהשתמש בשלל מילות קוד מתוחכמות בעת מכירת הסמים ללקוחותיו, ועשה הכל כדי שלא נעלה עליו", מסביר גורם במשטרה.

כך למשל המילה "אבוקדו" שימשה בארגונו של ב' ככינוי למריחואנה; המילה "שוקולדה" הייתה כינוי לחשיש; ו"שני בלונים" היה הכינוי של ב' ואנשיו לשתי שקיות מלאות בקנאביס.

בעזרת כינויים אלה ועוד שלל מילות קוד, ב' חשב שיצליח לתעתע בשוטרים, ובמשך תקופה ארוכה ניהל את רשת הסמים שלו בהצלחה - הכל כאמור בעזרת קודים ובטלפון, אחרי שלקוחותיו היו יוצרים איתו קשר, מבקשים את כמות הסם הרצויה, ומקבלים אותה לביתם כעבור זמן קצר.

בשבועות האחרונים החלו חוקרים לעקוב אחרי ב' והמשלוחים שהוציא, והוציאו צו בבית המשפט המאשר להם ליירט את שיחות הטלפון שניהל עם עשרות מלקוחותיו.

וכך, במשך כמה שבועות, החוקרים האזינו ותמללו את השיחות בינו לבין לקוחותיו, ולאט לאט הצליחו לפצח את שמות הקודים בהם השתמש, והפאזל שיצרו הפך לבסוף לתמונה ברורה.

"הצלחנו לתרגם את כל הקודים בהם הוא השתמש עד כדי כך שהגענו ללקוחות רבים שלו שהעידו כי אכן כך התנהלה הרשת שניהל", מסביר גורם במשטרה. "ב' היה די מופתע מזה שעלינו עליו ובעיקר מכך שהצלחנו לפצח את כל הקודים בהם עשה שימוש".

לאחר מעצרו של ב', לשכת התביעות במשטרת המחוז הצפוני במשטרה הגישה נגדו כתב אישום חמור לבית משפט השלום בעכו המייחס לו אישומים רבים של סחר בסמים, ובנוסף הוגשה בקשה לעצור אותו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.