אמה של הילדה בת השמונה, שנפצעה אנושות בפיגוע הפלילי הקטלני בערב חג השבועות באשקלון ומצבה כיום מוגדר קשה, פרסמה פוסט בקריאה לציבור להתפלל למען החלמתה של בתה. "עם הישראל היקר תתפללו על הבת שלי, תקרעו את שמיים שבעזרת השם היא תצא לשלום", כתבה האם בדף הפייסבוק שלה.

האם היא אחותה של מיתר ביטון ז"ל, שנרצחה בפיגוע הפלילי. ביטון נסעה במכונית שהתפוצצה ממטען חבלה רב עוצמה ומותה נקבע זמן קצר לאחר מכן. בפוסט שכתבה האם היא פנתה לאחותה וביקשה ממנה שתשמור על בתה. "אחותי. הלב שלי.  תשמרי על האחיינית שלך שתקום במהרה אמן… לא הלכת סתם, היית צריכה לשמור על האחיינית שלך, השגחה עליונה ופרטית. כמה את חסרה לי פה", כתבה האם.

פרשת הרצח, הנחקרת על ידי היחידה המרכזית במשטרת מרחב לכיש, קיבלה בימים האחרונים תפנית דרמטית והחוקרים מקווים שהדבר יוביל לפריצת דרך שתסייע לפענוח תיק הרצח. במקביל, נעצרו ארבעה חשודים, בהם שני אחים עבריינים המזוהים עם האחים אופיר ועמוס לביא מרחובות.

 

כפי שחשפנו לראשונה ב-mako, במשטרה נקטו במעצרי מנע כדי למנוע אפשרות של נקמה במי שביצע את הרצח וגם כדי לאסוף מידע שיקדם את החקירה ולא יגרום לה להיקלע למבוי סתום. כמה מהחשודים שוחררו בגלל שלא היו ראיות נגדם אבל הם הורחקו מאשדוד ואשקלון למשך שבעה ימים.

החוקרים עובדים מסביב לשעון בכדי לפענח את תיק הרצח. נלקחו סרטוני מצלמות אבטחה, נגבו עדויות משכנים של בניינים המתגוררים בסמוך למקרה ועדי ראייה בניסיון להתחקות את מי ששלח את מפעילי המטען הקטלני שהיה במשקל של מעל שני ק"ג.

המטען הוסתר בחלק האחורי של תא המטען, מה שגרם לתוצאה הקטלנית ולמותה של ביטון ולפציעתה של אחייניתה בת ה-8.  מדובר במכונית שכורה שהאחים העבריינים שכרו ויריביהם, שהיו בטוחים שהם בתוכה, הפעילו על פי החשד את המטען הקטלני.

מיתר ביטון, זירת הפיצוץ (צילום: רשתות חברתיות)
מיתר ביטון ז"ל וזירת הפיצוץ | צילום: רשתות חברתיות

שרידי המטען נלקחו למעבדה לזיהוי פלילי במטה הארצי בניסיון לדגום ראיות פורנזיות נגד מי שהרכיב את המטען והפעיל אותו. גורמים בעולם התחתון זעמו על הרצח של ביטון ופציעת אחייניתה. "עבריינים חסרי בושה וקודים הפכו למפלצות מסוכנות שרוצחים נשים וילדים שלא קשורים לעולם הפשע והופכים את משפחותיהם לשכולות. מי שביצע את הרצח שלא יתפלא אם זה יחזור אליו כמו בומרנג. תהיה פה נקמה קשה ביותר", הזהיר עבריין מקומי.