מעצרם של זוג פנסיונרים בריטים מסעיר בשבוע האחרון את כלי התקשורת באירופה לאחר הדיווח כי השניים נעצרו באופן מפתיע בפורטוגל בחשד להברחת סמים.

על פי הדיווחים, רוג'ר (72) וסו (70) קלארק נעצרו על ידי משטרת פורטוגל לאחר שכוחות הביטחון מצאו  במזוודה שלהם חבילת קוקאין במשקל של 10 ק"ג.

השניים נעצרו בתחנתו הסופית של משט יוקרתי שעשה את דרכו מאיי הבהאמס לנמל בליסבון, אחרי דיווח שהגיע משוטר סמוי שהוצב על כלי השיט. נוסעים שבילו על הקרוז סיפרו לאחר מכן כי שני הפנסיונרים התרברבו לאורך כל אורך השיט על כך שרכשו את הסם במחיר מציאה.

במהלך חקירתם, הודו בני הזוג כי רכשו את הסמים באי סיינט לוסיה, ולאחר חשיפת הפרשה מסתמן כי החוקרים בודקים את האפשרות לפיה בני הזוג לא פעלו על דעת עצמם, אלא גויסו על ידי סוחרי סמים. 

משרד התובע הכללי בפורטוגל התייחס להשתלשלות הפרשה בהודעה לשהוציא לכלי התקשורת: "עושה רושם שהשניים פעלו במטרה לקנות את הסם ולהעביר אותו לצד שלישי בעבור סכום כספי כלשהו. למרות זאת, כל המאמצים שלנו לגלות את זהות האנשים שגייסו את הזוג העלו חרס".

בהמשך הוסיפה הפרקליטות כי הראיות נגד בני הזוג חזקות מאוד, מה שמסביר את העובדה שבית המשפט סירב לבקשתם עורכי דינם להשתחרר ממעצר בערבות, ועל פי החוק המקומי, אם הם יימצאו אשמים בפרשה, הם עלולים לרצות עונש של 12 שנות מאסר.