יחידת התביעות במשטרת מרחב שרון הגישה השבוע כתב אישום לבית משפט השלום בנתניה נגד ל', שניסתה להבריח כמויות של סמים לתוך כלא רימונים.

ל', תושבת קריית אונו בשנות ה-50 לחייה, הגיעה לבקר את בנה בן ה-20 בכלא – לאחר שנשפט לעונש של 32 חודשי מאסר בגין הונאה. על פי האישום נגדו הוא רכש אופנועים מ-15 אנשים שונים, ושילם להם בצ'קים מזויפים.

לפני כשמונה חודשים הגיעה ל' לבקר את בנה בכלא בשעות הבוקר. הסוהרות במקום ערכו בדיקה על גופה, והופתעו לגלות את כמויות הסמים שהחביאה במטרה להבריח לכלא – חצי ק"ג חשיש, 4.1 קטמין, 13 גרם קוקאין, 30 גרם קנאביס. על גופה נתפסו גם חמישה כרטיסי סים עטופים בניילון, שעל פי החשד היו אמורים להגיע לאסירים בכלא.

"מדובר בכמות סמים שהייתה יכולה לשמש תחנת סמים", ציין גורם בשב"ס. ל' נעצרה על ידי הסוהרים והועברה לחקירה בתחנת משטרת שדות. היא נחקרה באזהרה והודתה שהסמים וכרטיסי הסים שייכים לה. היא שוחררה ממעצר והוגש נגדה כתב אישום בגין עבירות של החזקת סמים וניסיון הברחה.

במקרה נוסף, איתרו לוחמי כליאה בבית סוהר במרכז הארץ חומר החשוד כסם עטוף בניילון נצמד במהלך חיפוש על בנו של אסיר שהגיע לבקרו. החומר החשוד כסם מסוכן נתפס ובנו של האסיר עוכב והועבר לטיפול משטרת ישראל. כמו כן, האסיר הוצא מתאו ונפתחה חקירה.