המשטרה עצרה זוג הורים מאילת לאחר שבנם הפעוט נמצא הלילה (שני) ללא רוח חיים בבית המשפחה באילת. ההורים, תושבי אילת בני 34 ו-25, נעצרו בחשד שמותו של הפעוט נגרם כתוצאה מהזנחה. 

המשטרה פתחה בחקירה בחשד להזנחה בעקבות דיווח שהתקבל במהלך הלילה על ידי גורמי מד"א, שקבעו את מותו של הפעוט. שוטרי מרחב אילת הוזעקו לבית המשפחה והחלו באיסוף ראיות וממצאים אשר העלו חשד להזנחת הפעוט ע"י הוריו ועצרו אותם לחקירה. בתוך כך, לבקשת חוקרי המשטרה, הועברה גופתו של הפעוט לנתיחה ובדיקה במכון לרפואה משפטית. 

גורמים במשטרה מספרים כי החשד להזנחה עלה לאחר שהשוטרים הגיעו לבית המשפחה, שהיה במצב תברואתי ירוד ביותר. "גורמי מד"א הוזעקו למקום עם קבלת הדיווח ע"י אימו של התינוק שמצאה אותו ללא רוח חיים במיטתו", תיארו במשטרה.  "פרמדיק של מד"א קבע את מותו. סגל הפיקוד של משטרת מרחב אילת הגיע למקום וביצע הערכת מצב. בהגעת השוטרים למקום הם מצאו כי הבית אינו ראוי למחייה - זוהמה, טינופת, בלאגן וצואת כלב בכל מקום. הוריו של הפעוט נעצרו במקום".

בני המשפחה לא היו מוכרים לרשויות. מקורב לאם טוען כי מדובר באמא צעירה ונורמטיבית ללא עבר פלילי. "בחיים לא היו עליה תלונות", טען המקורב. "ברגע שהיא ראתה את הילד כחול היא התקשרה למד"א. יכול להיות שזה מוות בעריסה, עדיין לא יודעים, אבל קל לעצור".

עו"ד קובי קיסוס, שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את האם, אמר כי "מדובר באם צעירה שמעולם לא היו כלפיה תלונות על הזנחה אלימות. היא נמצאת במצב נפשי קשה לאור הטרגדיה הקשה. האם היא שהזמינה את מד"א ברגע שראתה הידרדרות במצבו של בנה. היא משתפת פעולה באופן מלא ומכחישה את החשדות באופן גורף. אנו מצפים שהמשטרה תחקור את המקרה במהירות כדי שהאם תוכל להשתחרר ולהתחיל את תהליך שיקומי". 

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרה של האם ב-11 ימים, אך בית המשפט האריך את מעצרה עד ליום ראשון.