הורים לתלמידים בבית ספר יסודי בצפת פתחו בשבועות האחרונים במאבק נגד גבר שהורשע בעבר בעבירות מין וריצה עונש של 14 שנות מאסר, לאחר שלדבריהם הוא נצפה מסתובב סמוך למוסד החינוכי בעיר. ההורים טוענים כי מלבד החשש לשלומם של ילדיהם, האיש מטריד מינית ילדות בסביבת בית הספר.

לאחר שהאיש ריצה את עונשו בגין שורה של עבירות מין, הוא היה תחת פיקוח של יחידת "צור" בשירות בתי הסוהר - יחידה ייעודית להגנה על הציבור מפני ביצוע עבירות מין חוזרות מקרב עברייני מין.

"זו סכנת נפשות. הבן אדם הזה הוא פצצה מתקתקת. הילדות שלנו פוחדות שהוא יתקוף אותן מינית", סיפרה אחת האמהות מבית הספר. "הוצאנו נגדו צו מניעה אבל הוא חזר לאזור. כבר היו כמה מקרים בשנים האחרונות בצפת של ילדים וילדות שהותקפו מינית. אנחנו חיים בחרדות". לדברי ההורים, אחת התלמידות בבית הספר סיפרה לאמה: "הוא התקרב אליי עם כל הגוף שלו. צרחתי וברחתי משם".

תלמידות נוספות סיפרו שעבריין המין התקרב גם לתחנת ההסעה של בית הספר והטריד אותן מינית. "הבת שלי התקשרה אליי בצרחות ובבכי, היא סיפרה שהוא מתקרב אליהן והן מפחדות ממנו. מה יש לו לחפש במקום הזה? למה מחכים במשטרה? שהוא יאנוס את הבנות שלנו ואז יתעוררו?".

מנהל בית הספר וההורים הגישו תלונות בתחנת המשטרה בצפת ובמקביל פנו לבית המשפט בעיר והוציאו צו הרחקה נגד עבריין המין. הצו אוסר עליו להתקרב למרחק של 500 מטר מבית הספר ו-100 מטר מתחנת ההסעות.

אחת המורות סיפרה: "הוא התקרב אליי ואל התלמידות בצורה מאיימת. זה מפחיד. צריך לעשות לזה סוף. כולם מודעים לזה ובמשטרה ולא עושים כלום. בסוף הוא יתקוף מינית מורות וילדות. מפחיד לבוא לבית הספר כשהוא נמצא כל הזמן בסביבה ומחפש להתחכך בתלמידות ומורות".

העבריין מין קיבל את הצו ולטענת תלמידות ומורות הוא כבר חזר למחרת למקום. במשטרה הזהירו את העבריין שבמידה ויעז להפר את הצו ויימצא באזור והא ייעצר מיד.