יחידת להב 433 במשטרה, שאמונה על חקירת אירועי הטבח בשביעי באוקטובר, ועל איסוף הראיות כנגד מחבלי חמאס העצורים בישראל, פרסמה היום (ראשון) הודעה חריגה, שבה קראה לציבור לשלוח לחוקרים סרטונים מקוריים מיום הטבח.

במשטרה הסבירו כי תהליך איסוף הראיות נגד המחבלים כולל גם איתור קבצי מדיה שתיעדו את האירועים. בלהב 433 פונים לציבור להעביר לידי החוקרים קבצים מקוריים בלבד באמצעות הקישור כאן.

"יודגש כי הכוונה לחומרי מדיה מקוריים שתועדו על ידי המחזיק בהם, ולא לסרטונים שפורסמו באינטרנט", הבהירו במשטרה. גורמים שאספו חומרי מדיה מרשת האינטרנט ומעוניינים לשתפם עם המשטרה, מתבקשים ליצור קשר בוואטסאפ במספר 050-6288100.

קצין משטרה בכיר ציין כי המטרה היא לחזק את החשדות נגד המחבלים שנשבו וגם לסייע באיתור אחרים שהיו מעורבים בטבח ולא נתפסו וכנראה מסתתרים ברצועת עזה. חלק מהמחבלים שנשבו על ידי כוחות הביטחון הכחישו שהיו קשורים לטבח ולכן כל סרטון שיש בידי הציבור יכול לסייע לחזק את הראיות נגדם.

"חשוב לנו מאוד שהציבור יעביר לנו סרטונים המתעדים את מה שקרה בשטח כדי שנוכל לבסס את החשדות נגד אותם מחבלים ואחרים שנשבו או כאלה שטרם נעצרו והספיקו לברוח בחזרה לעזה עם החטופים", הסביר קצין משטרה בכיר, "אנחנו מעריכים שיש עוד הרבה סרטונים שקורבנות הטבח תיעדו בטלפונים ולא פורסמו בכלי התקשורת והרשתות החברתיות".

בידי צוות החקירה המיוחד בלהב 433 מעל 60 אלף סרטונים המתעדים את הטבח. מטרת איסוף הסרטים כאמור לסייע בהשגת ראיות נגד אותם מחבלים ובהגשת כתבי אישום נגדם בשלב מאוחר יותר.