התפתחות בפרשת ניסיון הרצח שהסעיר את נהריה: העבריין החשוד בדקירת תושב העיר הסגיר את עצמו במוצאי השבת האחרונה לידי חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מחוז חוף במשטרה, זאת לאחר החשד כי מי שהיה מעורב בניסיון הרצח היה שמוליק הרוש, יריבו המר של מיכאל מור, ומי שזכור מסרטון החאפלה יחד עם ילד הפלא דקל וקנין.

פיני טאו (34), תושב נהריה ובן דודו של הרוש (שנעצר בפרשה ושוחרר כעבור עשרה ימים), הוא לטענת המשטרה האיש שדקר לפני כחודש את תושב נהריה בן ה-42 וכמעט וגרם למותו. "זה נס גלוי שהנדקר נשאר בחיים", ציינו גורמים במשטרה, "זה בקלות היה יכול להפוך לתיק רצח".

ניסיון הרצח התרחש לפני כחודש וחצי בשעת לילה מאוחרת במרכז העיר הצפונית. על פי החשד, טאו דקר את תושב העיר 15 פעמים בכל חלקי גופו ונמלט מהמקום. דקות לאחר מכן הנדקר פונה לבית החולים כשהוא מונשם ומורדם במצב אנוש, ועם הגעתו לחדר המיון הצליחו הרופאים לייצב את מצבו ולהציל את חייו. 

טאו נמלט מזירת הפשע מיד אחרי הדקירה וירד למחתרת, בזמן שחוקרי המחוז עצרו את בן דודו, ראש ארגון הפשע הרוש, וטענו שהוא חשוד ומעורב בניסיון הרצח שביצע טאו.

הרוש מצדו שמר על זכות השתיקה בחקירותיו, ופרקליטו, עו"ד ציון שמעון, טען כי המשטרה עצרה את מרשו זמן קצר לאחר שפורסם הסרטון שלו מבקש מנער הברכות, דקל וקנין לשיר שיר בגנותו של מור במהלך מסיבה וכדי לעשות כותרות על חשבונו.

למרות טענותיו של עורך דינו, החליטו החוקרים לעצור גם את חברתו של הרוש בחשד שידעה מי מעורב בדקירה ושימשה כ"אשת סוד"בפרשה, אבל היא הכחישה זאת בכל תוקף ושוחררה למחרת מעצרה על ידי בית המשפט. הרוש עצמו נחשד בעבירה של ניסיון רצח ובכך שסייע למעורבים בדקירה לשהות בדירֹתו לאחר האירוע, ביניהם גם טאו.

וכך, במשך חודש וחצי שהה טאו בדירת מסתור באחד היישובים בצפון הארץ ללא מכשיר טלפון מחשש שהמשטרה תצליח לאתר אותו, ובמקביל הרוש שוחרר ממעצרו לאחר שהמשטרה לא הצליחה להשיג ראיות נגדו על כך שהיה מעורב בניסיון הרצח.

עו
עו"ד ציון שמעון | צילום: יח"צ

אלא שבמוצאי השבת האחרונה כאמור הגיעה התפנית בפרשה אחרי שטאו החליט להסגיר את עצמו לידי החוקרים, הוא נעצר וחשוד בניסיון רצח. "כמעט נהרגתי ואני לא רוצה לספר יותר", אמר טאו לחוקרים עם מעצרו ומאז הוא שותק.

בית משפט השלום בחיפה החליט להאריך את מעצרו של טאו בחמישה ימים. ועו"ד ציון שמעון, סנגורו, מסר בתגובה כי מרשו אינו משתף פעולה עם המשטרה כיוון שאינו מאמין להם כלל ולכן הוא שומר על זכות השתיקה.