פרקליטות מחוז דרום הגישה בסוף השבוע כתב אישום נגד ד', תושב הפזורה הבדואית בן 48, בגין ניסיון רצח באמצעות חנק מגז ותקיפה בנסיבות מחמירות של קרובת משפחתו משום שסירבה לנתק קשר עם גבר שהכירה.

א', נערה בת 17 מהפזורה הבדואית שבנגב, הגישה תלונה במשטרה נגד ד' וקרוב משפחה נוסף והביאה למעצרם. "הם לא רצו  שאהיה בקשר עמו ורצו לרצוח אותי", הסבירה לחוקרים.

תקיפתה של א' החלה כבר לפני חמישה חודשים, לאחר שאמה שמעה על הקשר עם אותו גבר, ביקשה ממנה להתנתק ממנו אך הנערה סירבה. 

בעקבות סירבה של הנערה ד', קרוב משפחתה, החליט לרצוח אותה באכזריות - כך על פי כתב האישום שהוגש נגדו. כתב האישום מתאר כיצד ד' וקרוב משפחה נוסף כלאו אותה במחסן לא הרחק מביתה, נעלו אותו במנעול כבד ולאחר מכן לקחו הזרימו למחסן גז כדי לחנוק אותה למוות. "נחכה שהגז יחנוק אותה ונספר למשטרה שהיא התאבדה", אמר ד' לקרוב משפחתו שהיה עמו במקום. 

א' סיפרה לחוקרי המשטרה כיצד בשלב מסוים המחסן התמלא בגז והיא החלה להיחנק. "כל המחסן התמלא בריח של גז. הרגשתי שאני נחנקת. לא היה לי אוויר. התחילה לי סחרחורת. עוד רגע הרגשתי שאני מאבדת הכרה. לקחתי שמיכות שהיו במקום כדי לחסום את כניסת הגז אבל לא הצלחתי. הגז המשיך לזרום פנימה. הרגשתי שבכל רגע אני עומדת למות", שחזרה.

למזלה של א', קרוב משפחה שהגיע למקום שמע את מצוקתה ופרץ את המחסן רגע לפני שאיבדה את הכרתה וחילץ אותה תוך שהוא מתעמת עם ד' וקרוב המשפחה הנוסף. הם הבטיחו לו שלא יכו את א' בתנאי שיעזוב את המקום, אך לא עמדו בהבטחתם כשהיכו אותה באמצעות מקלות מטאטא. "הם שברו את המקלות על הגוף שלי. הרגשתי כאבי תופת", תיארה א' בעדותה, "הם אמרו לי: 'את רוצה שנהרוג אותך? תנתקי את הקשר עם החבר שלך".

לדברי א', שלושה חודשים לאחר מכן ד' הגיע לביתה עם ג'יפ רוביקון, הכניס אותה לתוכו ויחד עם חברו הסיעו אותה למקום שומם בפזורה. הם הוציאו אותה החוצה ולאחר מכן היכו אותה באמצעות מוטות ברזל. "הם היכו אותי בכל חלקי גופי במשך 20 דקות. החבר של ד' סתם לי את הפה שלא אצעק לעזרה. מעוצמת המכות סבלתי מכאבים ברגליים במשך כמה ימים. לאחר מכן הם החזירו אותי הביתה".

בעקבות תלונתה של א', ד' נעצר על ידי המשטרה. היא מסרה עדות נגדו. גם החבר שלה גיבה אותה כאשר הציג בפני החוקרים תמונה שלה עם חבלות ששלחה לו. ד', הכחיש בחקירתו במשטרה את הטענות נגדו אבל א' התעמתה עימו בחדר החקירות והטיחה בו: "ניסיתי לרצוח אותי באמצעות גז". הפרקליטות דורשת להשאיר את הנאשם במעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו בשל חומרת מעשיו, למרות שאין לו עבר פלילי.