יגאל רצון, בנו של גואל רצון שהורשע באונס ועבירות מין במשפחה ונידון ל-30 שנות מאסר בפועל, קבר ביום חמישי האחרון את רגלו שלו אביו במקום סודי ביותר.

כפי שנחשף לראשונה ב-mako רגלו של רצון (70) נכרתה בבית החולים בלינסון בפתח תקווה בעקבות סיבוך ממחלת הסוכרת ממנה סבל וקודם לכן עבר ניתוח מעקפים. בעקבות כך הועבר באחרונה רצון למרכז הרפואי של שב"ס בכלא רמלה. הוא ביקש מבנו יגאל, היחיד מבני המשפחה שנמצא איתו בקשר, לקבור את הרגל וכך עשה.

"זה היה אירוע קשה מאוד עבורי מבחינה נפשית עד כדי כך שרציתי לנשק את הרגל", אומר רצון בשיחה עם mako. "קברתי את הרגל במקום סודי בבית העלמין כדי שלאף אחד לא תהיה גישה אליו. זה מבחינתי כיבוד אב ואם. הדבר הכי חשוב בעולם. לא חשוב לי מה אנשים חשובים עליי. אני עושה את מצוות אבי".

קבורת הרגל הגיעה לאחר מאבקים שניהל רצון עם חברה קדישא שסירבה לבקשתו לקבור את הרגל ובכך לשמור חלקת קבר עבור אביו כשילך לעולמו. לבסוף הצליח לשכנע את מקבלי ההחלטות בחברה להסכים לקבורה במקום סודי בבית העלמין בחולון תוך התחייבות לשלם לחברה 58 אלף שקלים כשיגיע מועד הלוויתו של אביו בעתיד. "הרגל נמצאת במקום טוב ושמורה וכשאבא ימות אדאג לכל הקבר", הוא אומר.

למרות שבשלב זה אין בידו את הסכום המדובר, סירב לאחרונה רצון להצעות לקחת חלק בתכניות ריאליטי שמציעות את האפשרות לזכות במיליון שקלים. "פנו אליי מה'אח הגדול' ומ'הישרדות' והציעו לי להשתתף וסירבתי בתוקף, הרי בקלות יכולתי לזכות במיליון שקל. אני יודע איך לדבר אל האנשים יש לי יכולת שכנוע גדולה מאוד, אבל הטיפול באבא חשוב לי יותר".

מהביקורות המופנות כלפיו על כך ששמר על קשר עם אביו למרות מעשיו, הוא לא מתרגש. "גואל הוא אבא לי ולא משנה מה עשה. מי שלא מבין את זה הוא אדם בור. מצוות כיבוד אב ואם היא המצווה החשובה ביותר בעולם. הוא גידל אותי, הביא אותי לעולם ואני עכשיו מטפל בו ומחזיר לו את המעט שעשה למעני ואם מישהו לא רוצה לקבל את זה זכותו".