שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיעה היום (שני) אב לתינוקות תאומים בני כמה שבועות בגין תקיפתם וגרימת נזק גופני לאחד מהם.

המקרה חמור התרחש לפני כשנה ועשרה חודשים. האב טלטל את אחד התאומים בעוצמה רבה וכתוצאה מכך נגרם לו דימום מוחי והוא אושפז בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. 

התינוק התאום היה מאושפז במשך כמה שבועות בבית החולים כאשר נשקפה סכנה ממשית לחייו. כשהוא מורדם ומונשם.

חודש לאחר מכן, האב הגיע לבית חולים עם התאום השני. הוא קיבל עריסה כדי להניח אותו אבל זעם על צוות בית החולים שמדובר בארגז של "תנובה", כהגדרתו. "קיבלתי עריסה לא תקינה שלא הייתי מניח עליה ארגז של תנובה", זעם האב.

 הוא הרים את העריסה  ובה התינוק והעיף אותה באוויר בגובה של 20 ס"מ והטיח אותה ברצפה. אשתו הזהירה אותו קודם לכן לא לעשות זאת כיוון שראתה פוסט בפייסבוק לפיו ילד מת ממקרה דומה אבל הוא לא הקשיב לה.

צוות בית החולים הזעיק למקום את המשטרה וזו עצרה את האב שנחקר בגין חשד להתעללות בשני ילדיו התאומים. הוא הכחיש בחקירותיו במשטרה שהתעלל בילדיו או נקט כלפיהם באלימות. הוא טען שאשתו והצוות הרפואי שהיו במקום והיו עדים למקרה שקרנים.

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה נגדו כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בעיר שייחס לו עבירות של תקיפת קטין על ידי אחראי.

מומחים מטעם התביעה שהעידו בבית המשפט קבעו שאכן נגרמה חבלה חמורה מאוד לתאום הראשון ואילו גם במקרה השני הוא עשה זאת לעיני עדי ראייה והיה בכך לסכן את התאום השני.

סנגורו טען שהמקרה השני בכלל לא פלילי והכחיש שהתעלל בתאום הראשון אלא ציין שגידול ילדים זה דבר קשה.

השופטת קיבלה את עמדת התביעה והרשיעה את האב בשני מקרי האלימות. היא דחתה על הסף את גרסת ההגנה.

גזר הדין של האב יינתן במועד מאוחר יותר. בעקבות חומרת המעשים, התביעה תדרוש לגזור עליו עונש מאסר בפועל.