פרקליטות המדינה הגישה הבוקר (חמישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד אשר ברכה (64) בגין הקמה וניהול 11 בתי הימורים לא חוקיים ברחבי הארץ, תוך ביצוע עבירות מס והלבנת הון בהיקף של מיליוני שקלים. באותה פרשה הוגש כתב אישום גם נגד שלושה נאשמים נוספים, בהם ליאורה חייא, אמו של ראש ארגון הפשע ערן חייא, בגין סחיטה באיומים.

על פי כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד יונתן טל מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי), "בין השנים 2016-2024 הקים ברכה וניהל בתי הימורים רבים בפתח תקווה, ראש העין, תל אביב, רמת גן, בני ברק ואילת, בהם התנהלו משחקים, הגרלות והימורים אסורים. עוד עולה כי לצורך ניהול בתי ההימורים וארגון המשחקים האסורים, ובמטרה להסתיר את מעורבותו בבתי ההימורים הפעיל הנאשם מנגנון הסתרה, במסגרתו קשר קשר עם אחרים, אשר רשמו על עצמם את שכירות בתי ההימורים וכן סוכם ביניהם כי יקחו על עצמם את האחריות הפלילית הנובעת מהחזקת בתי ההימורים והפעלתם. במקביל, הקים הנאשם בית עסק לייצור ואספקת מכונות מזל, אותן סיפק לבתי ההימורים בבעלותו וכן לבתי הימורים אחרים בתמורה לתשלום".

כמו כן עולה כי מרבית בתי ההימורים פעלו במשך כל ימות השבוע ובכל שעות היממה. במהלך התקופה, חלק מבתי ההימורים נסגרו לאחר פשיטה משטרתית, אך נפתחו מחדש על ידי ברכה באותו מקום או במקום אחר. ההימורים וההגרלות נוהלו בבת ההימורים על ידי דילרים, אשר גבו כסף ממהמרים, הקצו נקודות משחק עבורם במכונות המזל, שילמו להם את זכייתם וניהלו טבלה שכללה את פירוט הכנסות בית ההימורים. במשך השנים היקף ההכנסות של ברכה מעסקיו הלא חוקיים עמד על למעלה מ-35 מיליון שקלים.

שלושת הנאשמים הנוספים בכתב האישום, סופיאן ג'רשוי (55), ליאורה חייא (63) ועלאא אלמאג'רבה (32) מואשמים בכך שסחטו ואיימו, כל אחד לפי חלקו, על אחד משותפיו העסקיים של ברכה בניהול בתי ההימורים.

על פי כתב האישום, כאשר התגלע סכסוך בין אשר ברכה לאחד משותפיו אשר ניהל את אחד מבתי ההימורים בפתח תקווה, סחטו אותו שלושת הנאשמים, איימו עליו ושלחו אנשים מטעמם, על מנת שיצא מהשותפות בעסק וישלם מאות אלפי שקלים. עוד עולה כי חייא התקשרה לשותף, הזדהתה בשמה, והציגה עצמה כאימו של ערן חייא "ראש ארגון" כלשונה, וזאת על מנת לנצל את המוניטין העברייני המאיים של בנה, ובמטרה להניע אותו להעביר לידיהם סכום של 300 אלף שקלים, תוך כדי שהיא מציינת שזאת על מנת "להזיז את הערבים".

משלא נענה לדרישה, נשלח אלמאג'רבה להכות את השותף וגרם לחבלה בראשו. כתוצאה ממעשי האיומים והתקיפה, הוא נאלץ לשלם לנאשמים סכומי כסף גדולים.

בבקשת המעצר צוין, כי: "מדובר בסחיטה ארוכה ומתמשכת, שכללה איומים בוטים, שימוש במוניטין עברייני של בני משפחה. בהמשך, משהאיומים לא הובילו לידי מעשה, כללה הסחיטה שימוש באלימות חמורה, באמצע רחוב מגורים, לעיני עדי ראייה, ובאופן המלמד על העדר מורא מהחוק".

כתב האישום מייחס לברכה 14 אישומים שונים בגין ביצוע עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, סחיטה בכוח ובאיומים, איסור הגרלות והימורים, הלבנת הון, עבירות מס וכן מספר רב של עבירות נוספות. שלושת הנאשמים הנוספים מואשמים, כל אחד לפי חלקו, בביצוע עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, סחיטה בכוח ובאיומים ועוד. כמו כן, הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה להורות על מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.