אנשי ה-FBI מבקשים את עזרת הציבור ומציעים פרס בגובה עשרות אלפי דולרים לכל מי שיוכל לספק מידע על מקום המצאו של מייקל פראט – אחד ממנהלי אתר הפורנו Girls Do Por ששמו הצטרף לאחרונה לראש רשימת המבוקשים ביותר של ה-FBI.

ההודעה, שפורסמה לאחרונה באתר הרשמי של הרשות הפדרלית, מהווה את ההסלמה האחרונה בניסיונות של ה-FBI למצוא את פראט, מי שנמלט מארה"ב בשנת 2019 בעיצומו של משפט אזרחי בו הוא ושותפיו לאתר הואשמו על ידי 22 נשים בהונאה, עבירות מין ופרסום של סרטוני פורנו ואונס ללא הסכמה ברשת האינטרנט.

פראט הוא כאמור אחד ממובילי אתר הפורנו Girls Do Porn שהיה במשך שנים אחד מאתרי הפורנו הגדולים בארה"ב. החומרים שבאתר היו מורכבים למעשה מאודישנים מצולמים אליהם נבחנו נשים שלא הופיעו בסרטי פורנו בעבר.

אותם סרטונים שכיכבו באתר הגיעו באופן טבעי גם לאתרי פורנו אחרים כמו Pornhub וצברו מאות מיליוני צפיות ברחבי העולם – אלא שתביעה שהוגשה נגד פארט ושותפו להפעלת האתר, מת'יו וולף, חשפה כי מאחורי האתר עומדת תעשייה של ניצול, הונאות ואונס.

לפי התביעה וחקירת ה-FBI שנפתחה בעקבותיה, השניים הפעילו מניפולציות על נשים שונות, לפחות אחת מהן קטינה, בכדי לבצע אקטים מיניים מול מצלמות תוך הבטחה שהסרטונים יסופקו אך ורק לקונים פרטיים בניו זילנד. בנוסף, חלק מהנשים לא הורשו לצאת מסט הצילומים עד שביצעו אקטים מסויימים אותן הן סירבו לעשות.

אלא שאז התברר כאמור שהסרטונים הפכו לוויראליים, ובנוסף להתעללויות בידי פראט וחבריו לעבודה, רבות מהמצולמות סבלו שנים של הטרדות בקהילות שלהם, ולפי ההערכות פראט ושותפיו הרוויחו מהאתר יותר מ-17 מיליון דולרים, עד שבדצמבר האחרון הורה בית המשפט למפעילי האתר לשלם ל-22 הנשים פיצויים בסך 12.7 מיליון דולר.

לפי החשד, פראט נמלט מארה"ב במהלך המשפט האזרחי שהתנהל נגדו בשנת 2019, והסברה היא שהוא ברח  למולדתו ניו זילנד.