קרב גירושים מכוער בצפון: גבר תושב אחד היישובים באזור ניצל מישיבה בכלא אחרי שאשתו התלוננה כי איים עליה בזכות קלטת של שיחה ביניהם בה נשמעת זוגתו אומרת כי "השוטרים יאמינו רק לה כי היא אישה".

המקרה המדובר התרחש לפני כארבעה חודשים, אז א', רופא בחברה ציבורית גדולה ואשתו ג' החליטו להתגרש. הוויכוחים הבלתי פוסקים בין השניים התגלגלו מהר מאוד לקרב מכוער, שהחל בהאשמות מצד ג' כי א' העלים את אלבומי התמונות המשפחתיים, והמשיך להאשמות נוספות בהן טענה כי העלים את מפתחות הבית המשותף והמכונית.

אחרי שהטיחה בבן זוגה כי העלים מביתם פרטים רבים, א' הכחיש את ההאשמות נגדו, הטונים עלו, האישה טענה כי היא מתכוונת לרכוש את חלקו בבית ואם לא יחזיר את מה שלקח תתלונן נגדו במשטרה על איומים: "אני אמינה בעיני השוטרים כי אני אישה", טענה ג'.

א' מצדו החליט לא לוותר, הזמין אותה להגיש נגדו תלונה והוסיף כי הוא מעולם לא איים עליה. האישה מצדה אכן ניגשה לתחנת המשטרה והגישה תלונה נגד בעלה. 

זמן קצר לאחר מכן א' הובא לתחנת המשטרה ונחקר במשך זמן ממושך, ובמהלך חקירתו הציג בפני החוקרים עדויות כי אשתו שברה תמונות בבית, זרקה את בגדיו מחוץ לחדר השינה שלהן, לקחה ממנו את מפתחות הבית, השתוללה בפני ילדיהם, דיברה אליו בגסות, מנעה ממנו לאכול והתנהגה כלפיו בבריונות.

אלא שלתדהמתו של א', החוקרים החליטו לעצור אותו בנימוק שאיים על אשתו ולקחו ממנו את נשקו אותו הוא מחזיק כחוק במסגרת עבודתו. "ישבתי 24 שעות בתא מעצר על כלום. לא איימתי על אשתי. זו תלונת שווא ונגרם לי נזק כבד מאוד. יכולתי לשבת בכלא זמן רב וסתם בלי שום סיבה. לא עשיתי כלום. היא בעצמה מודה שלא סיכנתי את חייה ולא איימתי עליה", טען הבעל.

למרות מעצרו המהיר, ואחרי שהנזק כבר נעשה מבחינתו, הוחלט לשחרר את א' ממעצר לאחר יממה, אז הוא הציג בפני החוקרים את הקלטת המפלילה בה אשתו נשמעת כשהיא אומרת לו שהשוטרים יאמינו רק לה. הפעם החליטו השוטרים לחקור לעומק את המקרה, ולאחר ששמעו את הקלטת המלאה והשיחה בין השניים, החליטו לבסוף לסגור את התיק נגד א' מחוסר ראיות.

פרקליטיו של א', עורכי הדין מיכאל כרמל ודן אסלנוב, שיגרו מכתב בהול לקצין החקירות ודרשו שלאור הראיות בתיק יש לסגור אותו מחוסר אשמה שכן מרשם לא איים על אשתו. במכתבם טענו השניים כי מדובר בתלונה מוזמנת שכל מטרתה לגרום למעצר שווא של מרשם.

"אין שום בדל של ראיה נגדו", טענו הפרקליטים במכתבם, "גם בהקלטה לא נשמעים שום איומים. זו תלונה מוזמנת מצד האישה שטענה שיאמינו לה במשטרה. אין לו שום עבר פלילי ולא דבק רבב בהתנהגותו".

וכך, בימים האחרונים החליט קצין החקירות לסגור את התיק נגד א' מחוסר אשמה לאחר שהגיע למסקנה נחרצת כי אין בדל של ראיה שאיים על אשתו. "הצדק נעשה, אבל הלקוח שלנו ישב סתם במעצר. בזכות ההקלטה הוכח שמדובר בתלונת שווא וכל המעצר שלו היה מיותר", ציינו עורכי הדין.

עורכי הדין מיכאל כרמל ודן אסלנוב
עורכי הדין מיכאל כרמל ודן אסלנוב | צילום: באדיבות המצולמים