המשטרה ממשיכה לפעול נגד תופעת חגיגות העבריינים שמשתחררים מהכלא ורוצים להנציח את שחרורם בסרטונים ותמונות ניצחון, לצידם של עשרות מחייליהם וחבריהם הקרובים. בחודשים האחרונים  השוטרים הרסו חגיגות ניצחון לראשי ארגוני הפשע ברוך בוקל ואיימן כראג'ה וכן לעבריינים בכירים בעולם התחתון.

השיטה פשוטה: הסוהרים משחררים את העבריינים בשעות הבוקר המוקדמות או מקדימים את שחרורם לשעות הקטנות של הלילה, דבר שמפתיע אותם ואת מקורביהם שלא ערוכים לכך, כך שהם יוצאים מבתי הכלא בליווי מצומצם.

גם כשהסוהרים לא עושים להם תרגילים, בלשי המשטרה אורבים למקורביהם של העבריינים בדרכם לבתי הכלא או בסמוך עורכים להם חיפושים במכוניות ולאחר מכן מעכבים אותם לחקירה. כאמור המטרה הינה  לשבש לעבריין הבכיר שמשתחרר מהכלא את "מסיבת השחרור" ולמנוע ממנו את האפשרות להעלות סרטונים לטיקטוק.

הפעם הגיע תורו של העבריין עמרי זוארץ. זוארץ ריצה עונש מאסר בגין תקיפתו לפני כשנתיים וחצי של העבריין היריב מור מוסיקה בעת שזה רכב על טרקטורון עם אנשיו בשטח פתוח סמוך לקיבוץ שפיים. זוארץ ריצה עונש של שנתיים מאסר בפועל.

בלשי היחידה ללוחמה בפשיעה במשטרת נתניה בסיוע לוחמי יס"מ במשטרת מרחב השרון ולוחמי מג"ב פשטו ביום חמישי האחרון על שיירה של עשרות ממקורביו של זוארץ שהיו בדרכם לערוך חגיגות ניצחון ביציאה מכלא הדרים שבשרון.  הכוח ארב לאותם מקורבים של זוארץ ובחיפוש ברכביהם נתפסו אקדח איירסופט, סכינים, אלות וגז מדמיע.

שלושה חשודים, תושבי רמלה וחיפה בשנות השלושים והארבעים לחייהם, שהיו במכונית שבה נמצאו אמצעי הלחימה, נעצרו ונלקחו לחקירה.

עומרי זוארץ
עומרי זוארץ

השלושה הובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בפתח תקווה בחשד להחזקת סכינים. סנגוריהם עורכי הדין גיא מימון וויקי שמואל הביעו תמיהה על המעצר הלא מידתי והמיותר. השופט שחרר את השלושה למעצר בית.

"העבריינים מוזמנים לערוך חגיגות ניצחון בבית שלהם. לא ניתן להם לביים תמונות ניצחון. זה  לא יקרה", הדגיש קצין משטרה בכיר.