כריסטופר האוול, תושב ארה"ב 51, גנב לפני כשנתיים ארבעה מטענים לטלפון - קיבל גזר דין של 4 שנים בכלא.- אלא שלצערו הוא לא סיים לרצות אפילו חצי מעונשו לפני שנרצח בין כותלי הכלא - לא על ידי אסיר - אלא על ידי סוהר. 

האוול נעצר בספטמבר 2018 בווסט פאלם ביץ' אחרי שגנב סכין מתקפלת בשווי 8 דולר מחנות Home Depot וארבעה מטענים לטלפון בשווי 15 דולר. במשפטו הוא הודה בשוד עם נשק קטלני ובגניבה, ונכנס לכלא בפברואר 2019, והיה אמור להשתחרר ב-3 ביוני 2022. 

במהלך מאסרו, כך מתברר, האוול הוכה למוות בעקבות סירוב פקודה בזמן שהיה כפות באזיקים ובזמן שסוהרים אחרים צפו במתרחש, כך לפי עדויות אסירים נוספים וסוהר נוסף. מקורות שונים טענו בפני עיתון ה"מיאמי הראלד" שצווארו של האוול נשבר, ושנעשו ניסיונות להחיות אותו, אך סיבת המוות המדויקת עדיין נחקרת על ידי משטרת פלורידה, והסוהרים המעורבים בפרשה הושעו, אך זהותם טרם נחשפה. 

"כל עובד שיימצא כי נהג באופן בלתי ראוי או בלתי חוקי יעמוד בפני פעולת ענישה, מסילוק ועד מעצר. שירות בתי הסוהר מגלה אפס סובלנות לחברי צוות שמגלים התנהגות לא נאותה המנוגדת לערכי הבסיס שלנו: כבוד, יושרה, אומץ, מסירות וחמלה", נמסר משירות בתי הסוהר בפלורידה. 

בהמשך דווח כי לבית הסוהר בו התרחש הרצח יש היסטוריה של אלימות, ואסיר המרצה עונש של 27 שנים בעקבות עבירות סמים טען בפני אנשי ה"מיאמי הראלד" הכי להאוול המנוח היה "שכל של ילד בן 10" וכי הוא לא היה מסוגל להגן על עצמו. 

דיאן הארט, נציגת הרשות המחוקקת בפלורידה, קראה למעצרו של הסוהר המואשם ברצח: "מאז אוגוסט 2019 בוצעו יותר מ-60 מעצרים של סוהרים, עובדי קבלן וצוות רפואי, בעקבות מגוון של פעילויות בלתי חוקיות, כולל תקיפה אכזרית של אסירים, אישורים בעבירות מין והברחות. האם שירות בתי הסוהר הוא החממה החדשה לעבירות על החוק?".