חיה אלמקייס בת ה-26 ואחותה בת ה-37, אם לארבעה ילדים ששמה אסור לפרסום, נעצרו השבוע בחשד להברחת סמים מסוג קטמין ו-mdma במשקל של 8 ק"ג, ובשווי של כמיליון שקלים. השתיים, טענו בחקירותיהן כי העבריין עמנואל ריין רחמינוב בן ה-23 מרמלה, שישב בכלא מספר פעמים על עבירות סמים, הונה אותן כדי לבצע את ההברחות מטעמו.

"בילינו איתו בלרנקה שבקפריסין. היינו בכמה מלונות בעיר. הוא נתן לי מזוודה ולא אמר לי שיש בה סמים, הוא טען שמדובר בבגדי חורף וביקש שאעשה לו טובה, ואעביר לו אותה לארץ", סיפרה אלמקייס לחוקרי יחידת 747 במשטרת מרחב נתב"ג. "אין לי קשר להברחה, לי ולאחותי לא היה מושג שמדובר בסמים - הוא רימה אותנו", הוסיפה על רחמינוב, שנעצר ימים ספורים לאחר מעצרן.

מעצר חשודות בניסיון הברחה של 8 ק"ג סמים בנתב"ג (צילום: דוברות המשטרה)
מעצר האחיות בנתב"ג עם נחיתתן | צילום: דוברות המשטרה

אלא שבידי חוקרים הניידים של האחיות וכן של ראש הרשת רחמינוב. מההתכתבויות בוואטסאפ עולה כי אחת מהשתיים ידעה על הברחת הסמים וחיפוש בנייד העלה שבמהלך השנה האחרונה, היא גם הייתה מעורבת, כך על פי החשד, בעסקאות סמים בארץ ובחו"ל. "בבדיקה שנעשתה בטלפון של האחות הצעירה, גילינו שהיא ורחמינוב תכננו להבריח קוקאין לישראל. זה קרה ביום שהיא ואחותה היו אמורות לטוס מקפריסין לארץ", מציין גורם המקורב לחקירה.

חוקרי משטרה ערכו עימות בין אלמקייס לרחמינוב, שהפלילה אותו - במידה שההברחה הייתה מצליחה, רחמינוב היה גורף לכיסיו כמה מאות אלפי שקלים. במהלך העימות, הטיחה בו אלמקייס: "היינו יחד בקפריסין, בילינו. נתת לי מזוודה עם בגדים ולא אמרת לי שהכנסת לתוכה סמים". רחמינוב השיב לה אז "אני לא מכיר אותך ולא את אחותך. אתן משקרות. מה לי ולכן? לא נתתי לך שום מזוודה להעביר".

מעצר חשודות בניסיון הברחה של 8 ק"ג סמים בנתב"ג (צילום: דוברות המשטרה)
הסמים שנמצאו עם החשודות בנתב"ג | צילום: דוברות המשטרה

עם נחיתת האחיות בארץ המתינו להן שוטרי 747, שביצעו חיפוש בכבודתן במהלכו הצליחו לחשוף בדפנות של אחת המזוודות את הסמים, בבקבוקי שמפו. האחות הגדולה, ללא עבר פלילי, הכחישה קשר להברחה והיא מיוצגת על ידי עורכי הדין מיכאל עירוני והילה שבו. בתום כמה ימים במעצר היא שוחררה למעצר בית של חמישה ימים. חוקרים חושדים כי רחמינוב מימן מכיסו את השהייה שלה ושל אחותה במשך שבוע בלרנקה, כולל בתי מלון, טיסות ובזבוזים, וככל הנראה גם כולל תמורה להברחה.

מעצרה של אלמקייס הוארך בחמישה ימים בבית משפט השלום בראשון לציון, בדומה למעצרו של רחמינוב. גורם משטרה המעורה בפרטי החקירה, הוסיף על אלמקייס כי "יש לנו מידע, שבמהלך החקירה רק הלך והתחזק, שזו לא הברחת הסמים היחידה שלה מלרנקה לתל אביב. יש לה עבר עשיר של עסקאות סמים גם בקפריסין - והיא הבריחה סמים במודע. הגרסה שלה לא תואמת את הראיות שיש לנו נגדה".

מעצר חשודות בניסיון הברחה של 8 ק"ג סמים בנתב"ג (צילום: דוברות המשטרה)
מעצר חשודות בניסיון הברחה של 8 ק"ג סמים בנתב"ג | צילום: דוברות המשטרה

בשנים האחרונות, תפסו בלשי משטרה ישראלים רבים שהיו מעורבים בהברחות של קטמין מקפריסין לישראל, שהועמדו לדין. ל-mako נודע, כי בכוונת החוקרים לבצע גם מעצרים של חשודים נוספים בפרשה.