א', תושב באר שבע בשנות ה-20 לחייו, שנעצר בשבוע שעבר בנתב"ג כשבכבודתו למעלה מ-15 ק"ג של סמים מסוג קריסטל מת' וקטמין, עשה טעות שהובילה לתפיסתו.

ביום חמישי האחרון נחת א' בנתב"ג לאחר חופשה בפריז. איש במכס או במשטרה לא חשב לבדוק אותו, בשל העובדה שהוא ללא עבר פלילי ולא היה עליו מידע מודיעיני, והוא עשה את דרכו אל המסלול הירוק. אלא שכאמור, משהו בו תפס את עיניהם של עובדי המכס.

"הוא היה לחוץ, לא רגוע. דיבר מידי פעם בטלפון", ציין עובד במכס. לדבריו, "העובדה ש-א' לבש כפכפים ומכנסיים קצרים עוררה אצלנו חשד".

תכולת האריזות שנמצאו במזוודה
תכולת האריזות שנמצאו במזוודה

לאחר ש-א' אסף את המזוודה שלו מהמסוע ביקשו ממנו העובדים לעצור לבדיקה. "כשביקשנו ממנו להתלוות אלינו הוא לא הבין מה אנחנו רוצים ממנו, טען שבסך הכל היה בחופשה בפריז. הוא היה מתוח מאוד, הזיע", ציין גורם במכס בנתב"ג, "ככל שהוא היה יותר מתוח הבנו שהוא הבריח משהו".

במכונת השיקוף התברר גודל ההברחה – 15.5 ק"ג של סמים קשים שהוחבאו בתוך אריזות של פולי קפה ומלחי אמבט. בלשי היחידה המרכזית במשטרת מרחב נגב חושדים שעבריין מקומי הביא לו את המזוודה למלון, ובודקים מי מימן את ההברחה היקרה. על פי החשד, א' קיבל עשרות אלפי שקלים עבור עבודתו כבלדר, לא כולל מימין הטיסות והשהות בצרפת.

חקירתו של א' נמשכת בימ"ר נגב וההערכה היא שבימים הקרובים הפרקליטות במחוז דרום תגיש נגדו כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע.