פרטים חדשים נחשפים לגבי מעורבותו לכאורה של העבריין איתי חכם (30) מרמת גן בסחיטה באיומים של תושב העיר. בעקבות החשדות חכם נעצר בימים האחרונים יחד עם שניים מחבריו.

תחילת הפרשה לפני כחודש. על פי פרטים שהגיעו ל-mako, חכם ואנשיו סחטו את המתלונן ואת בני משפחתו במאות אלפי שקלים ואף איימו לפגוע בהם אם לא ישלמו להם את הכסף. מחקירת המשטרה עולה כי א', קורבן הסחיטה, הגיע לפגישה בווילה של חכם ברחוב הנרקיסים ברמת גן. על פי החשד חכם ואנשיו כלאו אותו עד אשר יתחייב לשלם את דמי הסחיטה שדרשו ממנו.

חכם, ששהה במעצר בית, הפר אותו כדי לסחוט  על פי החשד את האיש יחד עם אנשיו. בעקבות כך, המשטרה חילטה כמה עשרות אלפי שקלים שחכם הפקיד כערובה לכך שלא יפר את תנאי מעצר הבית בפרשת סחר בסמים גדולה שבה הוא מואשם יחד עם כמה מחבריו - שנאשמים ב-116 עסקאות סמים בתל אביב, רמת גן ובני ברק.

"הם כלאו אותי בווילה ולא נתנו לי לצאת ממנה. איימו לפגוע בי ובמשפחה שלי אם לא אשלם את הכסף", סיפר א' למקורביו, "הם החזיקו אותי בווילה במשך כמה שעות".

איתי חכם
איתי חכם

חכם ואנשיו הובאו שלשום להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב. החוקר טען בדיון, שייתכן שיש מעורבים נוספים שייעצרו בהמשך. החוקר גילה, כי אביו של חכם עוכב לחקירה ובסיומה שוחרר.

סנגורו של חכם, עו"ד אדר אבישר, טען במהלך הדיון שהחוקר לא רשם 90 אחוז מהדברים שמרשו מסר בנוגע לחשדות נגדו בפרשה החמורה. החוקר ציין כי יש להאריך את מעצר החשודים בגלל שהם צריכים לבצע לפחות 22 פעולות חקירה בתיק. הוא ביקש להאריך את מעצר השלושה בעשרה ימים. הסנגור עו"ד אבישר ביקש לשחרר את חכם ממעצרו בטענה שלא הוכח שהוא סחט או איים על מישהו או לסירוגין לקצר את ימי מעצרו.

מעצרו של חכם הוארך שלשום את מעצרו של חכם בשמונה ימים. הוא חשוד כאמור בעבירות של כליאת שווא, תקיפה בצוותא, סחיטה באיומים והפרת הוראה חוקית. התיק מטופל על ידי שוטרי היחידה ללוחמה בפשיעה בתחנת משטרת מרחב דן.