אין גבול לחוצפה: כמה מסוחרי הסמים הבכירים בישראל תועדו לאחרונה כשהם מתגרים בשוטרים ומצלמים את עצמם בסרטונים אותם הם מפרסמים ברשת החברתית טיק טוק ובהם הם נראים כשהם נוסעים בצמוד לניידות משטרה עם כלי נשק וכמויות גדולות של חשיש וקוקאין.

"סוחרי הסמים בארץ הרימו ראש", מספר ל-mako קצין מודיעין לשעבר במשטרה אחרי שצפה בסרטונים. "לדעתי, בתקופת הסגר ומשבר הקורונה, כמויות הברחות הסמים מירדן ולבנון עלו משמעותית. זה העלה לסוחרים את הביטחון וגורם להם להתגרות בשוטרים ובשיא הטמטום הם גם משחקים באש כי בסופו של דבר הסרטונים הללו ישמשו ראייה נגדם בבית המשפט והם עלולים לשבת שנים ארוכות בכלא".

אחד הסרטונים שצד את עיני השוטרים הוא של סוחר סמים צעיר מצפון הארץ שנהג במכונית חדשה כשהוא מתעד את עצמו בזמן שהוא נוהג ברכבו עם אקדח מונח על כסא הנוסע הצמוד אליו, ובמושב האחורי מסודרות חבילות ארוזות של חשיש שהוברח זמן קצר לפני כן מלבנון לשטח ישראל.

בסרטון אחר שהגיע לידי המשטרה נראה סוחר סמים נוסף בזמן שהוא נוסע במכוניתו כשהיא מלאה בחבילות עצומות של פלטות חשיש ארוזות לצד חבילות של שטרות.

"קיים מחסור חמור של חשיש וקוקאין בישראל כיוון שהגבולות האוויריים סגורים, ומי שעשה מכה גדולה בהברחות מלבנון וירדן יושב עכשיו על ארגזים של כסף", מסביר סוחר סמים ותיק. "ואז, כמו תמיד, יש כמה חבר'ה צעירים שמתלהבים מהברחה והכסף הגדול שעשו ומפרסמים סרטונים מהסוג הזה. זה רק מעורר את המשטרה וגורם להם להשקיע באמצעים טכנולוגיים כדי לאתר אותם. זה מיותר לגמרי. טיפשות לשמה".

בשיחה עם mako מציין גורם במשטרה כי הם עוקבים אחרי אותם סרטונים ומי שצילם אותם ונעשים מאמצים גדולים לאתר את הסוחרים ולהעמידם לדין.