גורמים במשטרה חושדים כי אזרחים עזתים שנכנסו לשטח הארץ ביום הטבח על מנת לבזוז רכוש, עדיין מסתובבים באזור הנגב והדרום, וייתכן שאף הצליחו להתקדם למרכז הארץ.

ב-7 באוקטובר, בעת חדירתם של מחבלי חמאס למתקפת טרור רצחנית בשטח מדינת ישראל, נכנסו גם עשרות תושבי עזה על מנת לבזוז רכוש ולחזור איתו לשטח הרצועה. אלא שעם הגעת כוחות צה"ל ומשטרה לאזור הם החליטו להסתתר ביישובי הפזורה הבדואית מחשש שייתפסו.

לפני כשבועיים, עצרו מסתערבי מג"ב דרום יחד עם חוקרי שב"כ שני תושבי עזה – שאחד מהם מזוהה עם החמאס. השניים אותרו במבנה נטוש לא רחוק מהעיר רהט, מה שהוביל את המשטרה למסקנה כי עזתים נוספים מסתובבים באזור. "הם קיבלו סיוע או עזרה, אחרת הם לא היו שורדים במשך שבועיים. אני לא אתפלא אם הם אפילו עבדו בסביבה", ציין גורם במשטרה.

תיעוד של מחבלים בשדרות, 7 באוקטובר 2023
מחבלים בשדרות ב-7 באוקטובר

לדברי אותו גורם, הנחת העבודה במשטרה היא שעדיין מסתובבים בארץ עזתים בוזזים. "מאז תחילת המלחמה תושבים ביישובי הפזורה הבדואית הסגירו לידינו עשרות תושבי עזה ששהו בארץ באופן לא חוקי", הסביר, "הם הבינו שאותם שוהים בלתי חוקיים הם למעשה 'פצצות מתקתקות' שבכל זמן נתון יכולים להוציא פיגוע לפועל".

כזכור, בתחילת השבוע הגישה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד סולימאן אבו עמאש (49) מרהט, מוחמד תראבין (37) מתראבין וסאבר שיך אלעיד (52) מרהט, לאחר שהסתירו ארבעה מתושבי עזה שנכנסו לישראל ב-7 באוקטובר. כן ביקשה הפרקליטות לעצור אותם עד תום ההליכים ולחלט את אחד הבתים ששימש להלנתם.

בבקשת המעצר עד תום ההליכים טענה הפרקליטות כי השלושה ביצעו עבירות נגד ביטחון המדינה, וכי הם "מסכנים את ביטחון הציבור בכך שהלינו, והסתירו עזתים שנכנסו לישראל בחסות המתקפה הרצחנית ולא הסגירו אותם למשטרה. בהתנהגותם סיכנו המשיבים את אזרחי ישראל, כשהם יודעים שאסור להלין עזתים ושכל אישורי השהייה לתושבי עזה בוטלו, ואף הכבידו על כוחות הביטחון, שנאלצו להשקיע מאמצים ומשאבים על מנת לתפוס את העזתים".