שני צעירים בני 23, שניהם תושבי צפון הארץ, החליטו לפני כשבועיים "לתת את מכת חייהם". השניים עקבו במשך תקופה ארוכה אחרי שליחים של חברה להעברת מזומנים ממרכז הארץ, המספקת שירותי כספיים לצ'יינגים וחברות גדולות המעבירות דרכה סכומי כסף גבוהים ליעדים שונים. השניים למדו את שעות העבודה של שליחי החברה, מסלולי הנסיעה שלהם וכמות הכספים שהעבירו מדי נסיעה.

אחרי עבודת מודיעין שנמשכה כמה ימים, השניים התחפשו לשליחים של חברת וולט, הצטיידו בארגז המשלוחים הכחול של החברה, הרכיבו אותו על קטנוע כדי לא לעורר חשד, והמתינו בחניון של חברת השליחויות הממוקמת באחד הקניונים במרכז הארץ. "הם הבינו שהשליחים מעבירים המון כסף", מסביר קצין משטרה ממחוז מרכז, "הם אספו מודיעין רב על שיטות העבודה שלהם".

"כשיצאתי מהחניון של הקניון ראיתי שליחים שלבשו חולצות וולט, לא חשדתי בכלום, ופתאום אחד מהם שלף תרסיס גז פלפל וריסס אותי", סיפר אחד משליחי החברה לחוקרי המשטרה. "ניסיתי להיאבק בהם אבל הם ריססו אותי שוב ושוב. בשלב מסויים נפלתי על הרצפה והם לקחו לי את התיק עם המזומנים וברחו מהמקום".

מיד לאחר שהתגברו על השליח, שני הצעירים נמלטו מהמקום עם כ-600 אלף שקלים במזומן ונעלמו כאילו בלעה אותם האדמה. השליח, כמו גם החברה בה עבד, הגישו שתי תלונות שונות במשטרה על המקרה, ובמשטרה חושדים כעת שייתכן מאוד שמאחורי השוד מעורבים עבריינים המזוהים עם ארגוני פשיעה.

לאחר חקירה מאומצת, עצרו חוקרי המשטרה לפני כמה ימים את אחד החשודים במעשה השוד, והאחרון הכחיש בחקירתו את כל החשדות נגדו. חוקרי המשטרה מצדם ביצעו איכון טלפוני בזירת השוד, ולמרות שלא הצליחו להשיג די ראיות חד משמעיות נגד החשוד שנעצר, הוחלט בכל זאת על הגשת כתב אישום נגדו לבית המשפט המחוזי מרכז, בזמן שהחשוד השני בשוד טרם אותר.

בשיחה עם גורם משטרתי מתברר שבחודשים האחרונים אירעו שני מקרי שוד דומים, במסגרתם נשדדו למעלה ממיליון שקלים משליחי צ''ינג'ים כאשר השודדים התחזו לשליחי וולט: באחד המקרים הם שדדו מהשליח כ-800 אלף שקלים, ובמקרה אחר כחצי מיליון שקלים. בשני המקרים נעצרו חשודים, אבל אלה שוחררו והתיקים נותרו בלתי מפוענחים.

"אנחנו מזהים מגמה אצל עבריינים בארגוני פשיעה להשתמש בחיילים שלהם כשליחים של חברות שליחויות מוכרות כדי לבצע מעשי שוד של שליחים העובדים בחברות כספים גדולות המשנעים סכומים גדולים ברחבי הארץ מיעד אחד לשני", מציין קצין חקירות במשטרה, "העבריינים כל הזמן משכללים את שיטות השוד שלהם כדי לשדוד כספים במזומן".