טירוף ממתק הרול אפס שתפס את ילדי ישראל הפך לאחרונה גם את בתי הספר לאתרי מסחר. בשבועות האחרונים קונים תלמידים זה מזה את הממתק שקשה להשיג בחנויות, ובחלק מבתי הספר מזכירים להורים במכתבים רשמיים כי סחר בבית הספר אסור על פי חוק.

"הובא לידיעתי כי ישנם ילדים העוסקים במכירה של ממתק רול אפס בשטח בית הספר", כתבה מנהלת יסודי ממרכז הארץ להורים. "חל איסור מוחלט על סחר מכל סוג בשטח בית הספר". המנהלת הבטיחה להורים כי תדאג לקיים שיחות בנושא בכיתות, וביקשה גם מההורים לעשות זאת.

גם בבתי ספר אחרים נתקלו בתופעה ואף הפיצו מכתבים להורים. "תלמידים מוכרים רול אפס בסוף היום - כל יחידה ב-15 או ב-20 שקלים", סיפרה מורה מבית ספר יסודי במרכז. "הורים לא צריכים לשלוח ילדים עם כסף לבית הספר, ואם שולחים - שיתנו להם הנחיות ברורות מה לעשות איתו". גם הורים עימם שוחחנו אמרו ששמעו על התופעה.

טירוף הרול אפס: תלמידים סוחרים בממתק בניגוד לחוק
טירוף הרול אפס: תלמידים סוחרים בממתק בניגוד לחוק

המחסור בממתק בשבועות האחרונים הפך אותו לסחורה חמה בקרב ילדים ונוער והוא נמכר בדרך כלל בסכומים שמתחילים ב-10 שקלים ליחידה אחת. לשם השוואה, בניו יורק מכרו השבוע 10 יחידות במחיר של כ-12 שקלים סך הכל. כמו כל סחורה חמה במיוחד, גם הרול אפס הגיע לאפליקציית הטלגרם. השבוע מצאנו אותו שם כשהוא מוצע למכירה לצד קנאביס למשל.

במשרד הבריאות בחרו השבוע לפרסם הודעת אזהרה לפיה הממתק הפופולרי מסוכן לבריאות. בהודעה פורטו המרכיבים שלו, כמו סוכר בכמויות גבוהות, שאינם שונים משל ממתקים אחרים בשוק, פופולאריים פחות.