תושב נתניה שקיבל סטירה מצעיר וכנקמה החליט לארוב ליד ביתו, לדקור אותו ולשסות בו את כלבו, נידון ל-24 חודשי מאסר בפועל ולתשלום פיצוי בסך 3,000 שקל. למעשה, עדותו של המתלונן שהיה בתרדמת במשך שבועות ארוכים והתעורר, הפלילה את הנאשם. האיש צפוי להשתחרר בימים הקרובים לאחר שריצה את מרבית עונשו.

לפי כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז מרכז לבית המשפט המחוזי מרכז-לוד נגד דמלה נטרה, תושב נתניה בן 28, נטען כי האירוע התרחש לפני כשנה וחצי. בין הנאשם נטרה לשלושה צעירים תושבי העיר בשנות העשרים לחייהם הייתה היכרות מוקדמת. בין נטרה לשלושה פרצה קטטה ברחוב מסיבה שלא ברורה. כתב האישום מתאר כי נטרה ספג סטירה לפנים מאחד התוקפים. חמתו בערה בו והוא החליט לנקום.

כעבור שעתיים מהמקרה הוא יצא מביתו מצויד בכלב התקיפה שלו וארב ל-א', אחד הצעירים שסטר על פניו. הוא נכנס לבניין בו מתגורר א' והמתין לו שיגיע למקום. כאשר א' הגיע הוא התנפל עליו יחד עם כלב התקיפה שלו. א' נמלט אבל נטרה וכלבו רדפו אחריו. הוא הצליח לתפוס אותו ודקר אותו כמה פעמים בכל חלקי גופו ולאחר מכן נמלט עם הכלב.

א' פונה על ידי ניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים לניאדו בעיר והיה שרוי בתרדמת. חוקרי תחנת המשטרה בעיר התקשו בתחילה לפצח את האירוע ולהגיע לנטרה. לאחר שהקורבן התעורר מהתרדמת הוא העלה את שמו של נטרה כמי שדקר אותו.

"למעשה האירוע יכול היה להסתיים גרוע יותר. אם הקורבן לא היה מתעורר מתרדמת ומספר מה קרה לא בטוח שהיה לנו תיק להגשת כתב אישום", סיפר גורם במשטרה.

נטרה נעצר אבל הכחיש את החשדות נגדו. הוא הואשם בעבירות של פציעה בכוונה מחמירה והיה צפוי לרצות עונש של כ-20 שנות מאסר אם היה מורשע.

סנגוריו של נטרה, עורכי הדין קובי בן שעיה ואדם אבישר, הצליחו לחלץ אותו מעונש מאסר ממושך, לאחר שעדותו של עד המדינה קרסה במהלך דיון ההוכחות. בין היתר התברר שהוא נצפה בסרטון העימות סכין שבאמצעותה הוא אף דקר את נטרה, בניגוד למה שטען צוות הפרקליטות.

הם חתמו בשמו על הסדר טיעון מקל יחסית עם הפרקליטות עקב קשיים ראייתיים שהתגלו בתיק. הפרקליטות התקפלה והסכימה לעונש הקל. כאמור, בית המשפט גזר על נטרה 24 חודשי מאסר בפועל, שבעה חודשי מאסר על תנאי ופיצוי של 3,000 שקל לנדקר.

עו"ד קובי בן שעיה
עו"ד קובי בן שעיה