כתב אישום הוגש היום (שני) נגד ראש ארגון הפשע קוטייר עודה, המרצה עונש של 18 שנות מאסר בכלא קציעות שבנגב, בגין עבירות של איומים, והחזקת סמים ואמצעים טכנולוגיים אסורים בין כותלי הכלא.

על פי כתב האישום שהוגש נגד עודה ומקורבו איברהים קוזמר, הם הסתירו בתאיהם סמים מסוגים שונים וטלפונים סלולריים. במהלך חשיפת הפרטים האסורים השמיע קוטייר איומים כלפי קצין שב"ס על רקע מילוי תפקידו: "אני אזיין אותו, בכבוד שלי".

בית כלא, קוטייר עודה
בית כלא, קוטייר עודה

בסמוך לאותה מקרה, פתחה היחידה המרכזית של מחוז מרכז בחקירה נוספת, בשיתוף ימ"ר בתי הסוהר, שהתמקדה בעודה ואנשיו בגין חשד להשלכת רימונים לעבר בתי כלא ונשיאת אמל"ח. על פי החשד, העבריינים מארגון הפשע ניהלו שיחות מתוך הכלא, בהן נתנו הוראות לביצוע עבירות, כנקמה על כך ששירות בתי הסוהר שלל את זכויותיו והגלה אותו לכלא קציעות שבנגב.  

עודה וקוזמר נעצרו בגין הפרשה לפני כשבועיים. "אני בענישה. שלושה חודשים אני בלי אוכל ובלי קנטינה ואביזרי חשמל. הייתי אמור לקבל בשבוע שעבר, אבל בגלל המעצר מעכבים את זה. אין לי מאוורר", התלונן עודה במהלך הדיון בעניין הארכת מעצרו. 

כאמור, עם סיומו של חלק זה בחקירה הגישה יחידת התביעות במחוז מרכז כתב אישום נגד עודה בגין עבירות של החזקה באמצעים אסורים ואיומים כלפי קצין. באשר לפרשה של השלכת הרימונים, החקירה עדיין מתנהלת.