מאות צעירים יהודים יצאו לרחובות הערב במרכז העיר טבריה ופגעו בעסקים וכלי רכב של ערבים, לדבריהם כנקמה על האירועים אמש בלוד. "לא יכולנו לשבת בבית ולשתוק על מה שהערבים עשו לאחים שלנו היהודים בלוד והחלטנו לצאת החוצה ולהראות להם מי בעל הבית", אומר ל-mako נ', שנכח במהומות, "מאות אנשים יצאו למרכז העיר והחליטו לפגוע בעסקים וכלי רכב של ערבים שעובדים בטבריה. אצלנו הם לא יזכו להתפרנס. כף רגלם לא תדרך בעיר. נגמור אותם".

הצעירים היהודים זרקו סלעים ובקבוקי תבערה לעבר כמה עסקים ומכוניות של ערבים וגרמו להם נזקים כבדים. נהג ערבי שנקלע למקום הותקף על ידי צעירים, אך שוטרים שהיו במקום גוננו עליו והוא פונה לטיפול רפואי במצב קל. אחד השוטרים שגונן על הנהג נפגע באורח קל מאבן. ארבעה חשודים במעשה נעצרו. כוחות יס"מ הוזנקו למקום והשיבו את הסדר הציבורי.

"באו לפה ערבים לחופשה בעיר והחלטנו לגרש אותם", מוסיף נ', "למה שהם ייהנו פה והאחים שלנו בלוד ועכו יסבלו? אנחנו נעיף אותם מפה. נגרש אותם. אם המשטרה לא מסוגלת לשמור על היהודים בלוד אז אנחנו ננקום את נקמתם ונראה להם שאנחנו בעלי המדינה. אפשר להבין את הצעירים היהודיים. המשטרה פשטה את הרגל. אז הקמנו את המיליציות. יצאנו לרחובות עם סכינים ואקדחים".

במקביל, באחד מבתי המלון בעיר בו נופשים יהודים וערבים, שבאו לחגוג את סיום צום הרמאדן והמתח במקום נמצא כעת בשיאו. "הרגשנו נצורים כמו במלחמה" מספרת ל-mako ה' שמפחדת לצאת מחדרה, "רצינו לצאת ללובי להופעה ופתאום שמענו צרחות מהרחוב, יריות, אמבולנסים. הרגשתי כמו במלחמה. פחדנו שייכנסו פנימה למלון. אלו היו רגעים מפחידים מאוד. כל המלונות מלאים בערבים שבאו לחופשה וכנראה המפגינים רצו להיכנס פנימה ולפגוע בהם".

לדבריה, "באנו ליהנות ופתאום אנחנו נצורים, באמצע המהומות. פחדנו על החיים שלנו ושל הילדות.  עד עכשיו כל הגוף שלי רועד ממה שראיתי מהחלון בחדר. מחר בבוקר נצא מוקדם מאוד כדי שנגיע הביתה בשלום. זה הרס לנו את החופשה".

מוקד נוסף של המהומות מתרחש הערב בנתניה. מאות צעירים יהודים הגיעו לכיכר העצמאות בעיר והפגינו נגד ערבים המועסקים ברחבי העיר ודרשו לגרש אותם. הם ניסו לאתר את העובדים ולהכות אותם. המפגינים עשו את דרכם לכיוון הרחובות הראשיים של נתניה כששוטרים מנסים לבלום אותם.

"שמענו פיצוצים ברחוב. כולי רועדת מפחד. יצאתי החוצה ראיתי מאות אנשים צועקים: 'מוות לערבים', 'עם ישראל חי'. אנשים פחדים לרדת לרחוב שבטעות לא יפגעו בהם", שחזרה תושבת העיר, "הם חיפשו כנראה לפגוע בעובדים ערבים שעובדים בעיר או נכנסו אליה". כוחות גדולים של משטרה הגיעו למקום במטרה להשיב את הסדר לרחובות.

כמו כן, משטרת ישראל מטפלת הערב במספר זירות של הפרות סדר ובהן מחאות והבערות צמיגים על ידי ערבים בכפר קאסם, טייבה וקלנסוואה, שבעקבותיהן נחסם כביש 444 על ידי המשטרה.