שלו סעדה, בנו של ראש ארגון הפשע יצחק אברג'ל, התייצב היום לדיון בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד. השופטים גזרו על העבריין הצעיר חמש שנות מאסר בפועל, לאחר שהיה מעורב בפרשת הירי בעבריין ראובן עטיה. חברו, ציון אלמאו, שהיה איתו בזמן הירי – נידון לשלוש שנות מאסר בפועל. סעדה בן ה-24 היה מסוכסך עם עטיה, בן ה-35, שזכה לכינוי 'מלך ההימורים של נתניה'. עטיה סירב במשך תקופה ארוכה לשלם חוב לסעדה, וזה החליט לפגוע בו.

לפני כשנה, סעדה וחברו ציון אלמאו ארבו בשעות הערב לעטיה בעת ששהה בדוכן אוכל באחת השכונות בעיר כשהם מחזיקים אקדח 9 מ"מ. סעדה התנפל על עטיה וירה בו ברגל, אך לא הצליח להרוג אותו בגלל מעצור באקדח. אלמאו וסעדה דקרו את עטיה בפניו ובראשו, וברחו לאחר שאדם נוסף הגיע למקום. ראובן עטיה נפצע באורח בינוני ופינה את עצמו עצמאית לבית החולים לניאדו בעיר.

שוטרי היחידה ללוחמה בפשיעה בתחנת משטרת נתניה עצרו את השניים כשעה לאחר האירוע. הם נלקחו לחדר החקירות, שם ראובן עטיה התעמת עימם ושחזר את האירוע בפני החוקרים. גורמים במשטרה טענו כי בלי העדות של עטיה לא היו יכולים להפליל את סעדה ואלמאו. המשטרה לא הצליחה להוכיח כי השניים התכוונו לרצוח את עטיה, ולכן הם לא הואשמו בניסיון רצח. כתב האישום ייחס לכל אחד מהם עבירות של חבלה חמורה, החזקת סכין, קשירת קשר לביצוע פשע והחזקת נשק.

סנגוריהם של אלמאו וסעדה, עורכי הדין יניב דניאל ועידו רז, ניהלו הליך גישור עם הפרקליטות שבסיומו הגיעו הצדדים להסדר טיעון. סעדה ירצה חמש שנות מאסר ואלמאו ירצה שלוש שנות מאסר. השופטת מרב גרינברג קבעה שסעדה יפצה את עטיה בסכום של 20 אלף שקלים ואילו אלמאו בסכום של 8,000 שקלים.
במהלך הדיון, אמר ראובן עטיה: "הם לא אמרו לי לומר משהו. אני לא מרגיש מאוים. אני אומר, שיתחילו את חייהם ויסיימו את זה. יש לנו חברות של 20 שנה, מבחינתי, מה שהיה נגמר".