ברוך בוקל, ראש ארגון הפשע מנתניה, פנה השבוע בצעד חריג לבית המשפט המחוזי מרכז-לוד בדרישה להורות לשירות בתי הסוהר לחטא את כל האזיקים שבהם נכבלים האסירים מחשש שהוא ואסירים אחרים עלולים לחלות בנגיף הקורונה.

בוקל, שנחשב לאחד מבכירי העבריינים בישראל וניצל בעבר משני נסיונות חיסול, מרצה עונש של שש וחצי שנות מאסר בגין סחר בסמים ומוחזק באגף ההפרדה בכלא איילון.

השבוע טען בוקל בעתירה שהגיש לבית המשפט באמצעות עו"ד יניב דניאל, כי מיד עם פרוץ נגיף הקורונה בישראל היה אמור לדאוג השב"ס לחיטוי כל האזיקים בבתי הכלא במדינה.

מאחר ובוקל מוחזק באגף הפרדה, כל יציאה שלו מהתא מחייבת את האסירים לכבול אותו באזיקים, לעיתים כמה פעמים ביום מחשש שיברח או ינסה לתקוף אותם - זאת כחלק מנהלי האבטחה של הסוהרים בנוגע לעבריינים בכירים ומסוכנים המוחזקים באגפי הפרדה.

בעתירתו טען בוקל כי האסירים לא פעם מוצאים מתאיהם לפגישה עם עורכי דין, בני משפחה ובדיקות רפואיות, ולכן על שב"ס לדאוג לחיטוי האזיקים בטרם הם מועברים מאסיר אחד לשני ומשמשים את כולם.

"בשל התפרצות מחלת הקורונה, נדרשת המשיבה (שב"ס) לנהוג במשנה זהירות, ואף משרד הבריאות הורה כי יש להימנע ממעבר חפצים ולחיצת ידיים ללא חיטוי", טען בוקל.

לדבריו, הוא פנה לסוהרים בבקשה לבצע חיטוי לאזיקים בעת העברתם מאסיר אחד לשני, אבל נתקל בסירוב על ידי הקצינים הבכירים בבתי הכלא וללא שום נימוק. כעת כאמור דורש בוקל מבית המשפט להורות לשב"ס לחטא את האזיקים או להפסיק את השימוש בהם בגלל החשש שהוא ואסירים אחרים ייחלו בנגיף הקורונה.

השופט אברהם יעקב הורה לשב"ס להגיב לעתירה תוך שבוע בנוגע לתנאים הסניטריים של האזיקים, ובשב"ס אמורים כבר בימים הקרובים למסור את תגובתם לבית המשפט.