רון (שם בדוי), צעיר בן 25 ממרכז הארץ, ניצל לאחרונה מישיבה ממושכת בכלא באשמת אונס הודות להודעות וואטסאפ ששלחה לו המתלוננת נגדו זמן קצר לאחר שקיימו יחסי מין ובהן היא ציינה ש"כיף לה בחברתו".

חייו של רון, אשר עוסק בשלל תחומים לוגיסטיים ועובד בין השאר בבסיסי צה"ל מסווגים, התנהלו עד לפני כשמונה חודשים על מי מנוחות. הייתה לו זוגיות יציבה ועבודה קבועה - אלא שאז התחיל הסיוט של חייו.

"קיבלתי טלפון להגיע לתחנת משטרה ולא חשדתי בכלום כי אין לי כל עבר פלילי", מספר רון באמצעות פרקליטיו, עורכי הדין מיכאל כרמל ודן אסלנוב. "כשהגעתי לתחנת המשטרה והבנתי שיש נגדי תלונה בגין אונס חשבתי שהשמיים נפלו עליי. הייתי בהלם מוחלט. נדהמתי לגלות שהמתלוננת זו בחורה שנפרדה ממני חודשיים וחצי לפני הגשת התלונה. עד עכשיו אני לא מבין למה היא עשתה את זה".

חברתו לשעבר של רון, ומי שהגישה את התלונה, טענה בפני חוקרי המשטרה כי הוא אנס אותה תוך הפעלת כוח פיזי בעת שהיו יחד בחדרו בבית הוריו. לדבריה, היא אמרה לו לחדול ממעשיו וביקשה ממנו ל"עוף ממנה", אבל לטענתה הוא לא חדל ואנס אותה באכזריות.

רון מצדו הכחיש בכל תוקף את טענותיה של המתלוננת וציין שהם קיימו יחסי מין בהסכמה מלאה. "החדר של ההורים שלי נושק לחדר שלי, יש קיר שמפריד בינינו. אם היה אונס, צעקות או רעש כלשהו ההורים שלי היו שומעים זאת הוודאות", טען רון והביע תמיהה איך חודשיים וחצי אחרי שהמתלוננת יזמה את הפרידה ממנו היא טענה לפתע שהוא אנס אותה.

בהמשך החקירה נגדו הציג רון בפני החוקרים הודעת וואטסאפ רבות ששלחה לו המתלוננת כמה שעות לאחר שקיימו יחסי מין. "היי תקשיב. אני נהנית בקרבתך", כתבה המתלוננת, "אבל חשבתי על זה עוד קצת והבנתי שאני לא יכולה להמשיך להיפגש איתך".


"אני צריכה זמן להבין מה אני מחפשת אחרי הרבה זמן שמרחתי את זה", המשיכה המתלוננת. "יש לי מלא בלאגן בראש ואני בטוחה שאתה יכול להבין את זה, וגם אתה לא צריך את כאב הראש הזה... אני מצטערת. היה לי כיף איתך". על הודעה זו השיב לה רון בסמיילי וכתב: "יפיופה, קחי את הזמן שלך".

בתום חקירתו במשטרה ניגש רון לערוך בדיקת פוליגרף במכון מורשה שם נשאל האם אנס את חברתו לשעבר; האם היא ביקשה ממנו להפסיק לקיים יחסי המין; והאם הפעיל כוח להתגבר על התנגדותה. רון הוא נמצא דובר אמת בכל השאלות שנשאל.

עורכי הדין מיכאל כרמל ודן אסלנוב
עורכי הדין מיכאל כרמל ודן אסלנוב | צילום: באדיבות המצולמים

פרקליטיו, עורכי הדין מיכאל כרמל ודן אסלנוב, שיגרו לאחרונה בקשה לסגור את התיק נגדו בנימוק שלא היה מדובר באונס, ופרקליטות מחוז תל אביב שהתיק הועבר אליה לקבלת החלטה החליטה לפני כמה שבועות לגנוז את התיק ולסגור אותו מחוסר אשמה.

"מזל ששמרתי את ההודעות שהיא שלחה לי", סיפר רון לפרקליטיו לאחר סגירת התיק. "זה מה שהציל אותי וההודעות האלה מוכיחות שלא אנסתי אותה. יכולתי לשבת שנים בכלא על דבר שלא עשיתי".