לאחר הפרסום כי יצחק כהן, אזרח ישראלי כבן 37, ובת זוגו, מלכת יופי מקומית בפיליפינים בשם ג'נבה לופז, נעדרים מיום שישי 21 ביוני, שוחח יניב, אחיו של יצחק, לראשונה עם N12. יניב תיאר את השיחה האחרונה שלו ושל אחיו יצחק, ואמר: "אנחנו מוכנים לשלם למי שיביא מידע אותנטי לגבי יצחק ובת זוגו".

"אחי הלווה כסף לאדם מקומי בפיליפינים, שאותו הוא מכיר כבר שלוש שנים, כדי שאימו תוכל לקבל טיפול רפואי", שיתף יניב. בנוסף הוא סיפר כי לאחר שהאדם לא החזיר את הכסף שקיבל, סוכם שבמקום הסכום שלווה, יעביר בעלות על אדמה בפיליפינים שנמצאת ברשותו לידיו של כהן. "במהלך דרכו של אחי לבחון את אותה האדמה ולקבל עליה פרטים - הקשר עימם נותק".

"הדברים היחידים שנמצאו זה הרכב של אחי שרוף בצד הכביש, ושאריות מארנקה של בת זוגו. כל המידע על היעדרותו הגיע אלינו ב-50 השעות האחרונות", חשף יניב. 

יצחק כהן נעדר עם בת זוגתו ג'נבה לופז (צילום: באדיבות המשפחה)
יצחק כהן, שנעדר בפיליפינים | צילום: באדיבות המשפחה

בשיחות עם גורמי אכיפה בפיליפינים, גילתה המשפחה שיצחק וזוגתו ככל הנראה נפלו קורבן לתרגיל עוקץ מקומי מוכר. "אנשים מגיעים למעמד מסוים במדינה הזו, וגורמים שליליים מושכים מהם כסף, מפברקים ניירות, ממציאים חלומות על התעשרות ואדמות. אחי נפל לתכסיס הזה - ודאגו להעלים אותו", הוסיף יניב, אחיו של הנעדר.

יניב סיפר: "יצחק והאדם שקשר אותו לעסקת הקרקע החשודה הכירו היטב. הם היו קרובים ואפילו טסו ביחד לחופשה משותפת. הסיבה שהוא הלך לפגישה הזו היא כי הוא סמך עליו". 

משפחתו של יצחק כהן בחיפוש אחר בני הזוג הנעדרים (צילום: באדיבות המשפחה)
פרסום בנוגע ליצחק כהן ובת זוגו שנעדרים בפיליפינים | צילום: באדיבות המשפחה

יניב שיתף את תוכן השיחה האחרונה עם אחיו, זמן קצר לפני שאבדו עקבותיו: "יצחק שוחח עם אחותנו שעה לפני שהוא יצא לפגישה הזו. אנחנו מנסים לאתר דרכי התקשרות ברשתות החברתיות של אחי ושל האדם שלקח אותו לפגישה, כדי לראות אם עלו בשיחה דברים חשודים. אני בספק שנמצא כאלה דברים כי הוא בנה אצל אחי סוג של אמון שהוא יכול לסמוך עליו".

בני הזוג הנעדרים יצחק כהן וג'נבה לופז (צילום: באדיבות המשפחה)
בני הזוג הנעדרים יצחק כהן וג'נבה לופז | צילום: באדיבות המשפחה

 

"לא ידוע לנו על הסתבכות פלילית של אחי", הדגיש יניב. "יצחק חי שם שבע שנים, הוא התפרנס בכבוד והיה בעל מכבסה. הוא גם עבד בחברה לשימור לקוחות, ואז התחיל להלוות כספים לאנשים שהכיר", הוסיף כהן שגם שיתף כי יצחק וזוגתו היו בזוגיות 4 שנים. "היא הייתה יד ימינו והוא הביא אותה לבית הוריהם בישראל. הם שאפו יחד להצלחה, זה אולי מה שסנוור אותם".