ראש ארגון הפשע נאסר חרירי שוחרר היום (חמישי) למעצר בית באחד ממושבי הצפון. חרירי, בעל בריתם של ראשי ארגוני הפשע ערן חייא וקוטייר עודה, שוחרר באזוק אלקטרוני ובפיקוח שני מקורבים אליו, שיוודאו שלא יפר את הנהלים, אחרת ייעצר מיד.

חרירי, יעד מודיעיני בכיר של משטרת ישראל, נאשם בבית המשפט המחוזי בחיפה בעבירות חמורות של סחיטה באיומים של קבלן בניין, שבבעלותו שלוש חברות שנקלעו לקשיים כלכליים. חוב של כשני מיליון שקלים שנוצר לקבלן כלפי בעל עסק גדול, הוביל את האחרון להכניס לתמונה את חרירי, כדי שיסייע לו בגביית החוב מבעלי החברות.

החוב המקורי צמח מהר מאוד ליותר מ-12 מיליון שקל. הקבלן נאלץ למסור לבעל החוב ולחרירי מכוניות יוקרה שבבעלותו, וכסף מזומן - יותר מ-4.5 מיליון שקל. כשבעל החברות התעכב בתשלום החוב, נורו יריות לעבר בית קרובי משפחתו.

חרירי נעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. במהלך המשפט, טס הקבלן לחו"ל ולא הגיע להעיד, בין היתר מחשש לחייו ולחיי משפחתו, ומהפחד שבמידה ויעיד נגד חרירי, עבריינים מטעמו עלולים לפגוע בו. אלא שעוד מתברר כי נגד הקבלן מתנהלת תביעה בבית משפט השלום בטבריה, הנוגעת לעבירות מס ומרמה שבהן הוא מואשם. במידה שיורשע, הוא עלול לרצות עונש מאסר בפועל. זה, ככל הנראה, עוד סיבה מבחינתו להישאר בחו"ל.

סנגוריו של חרירי, עורכי הדין דורון נוי, באסל פאלח ועומר מסארווה, ביקשו לשחררו למעצר בית מאחר שהעד המרכזי לא בארץ, ולא הגיע להעיד למרות הפניות. הפרקליטות סירבה לשחרור חרירי למעצר בית, עקב העובדה שמדובר בעבריין מסוכן מאוד עם עבר פלילי עשיר, שיכול לשבש את הליכי המשפט ולהוות סכנה לשלום הציבור.

השופט, מנגד, קבע על שחרורו למעצר בית כאמור, מאחר שעוצמת הראיות נחלשה. על חרירי נאסר להשתמש באינטרנט או בנייד, אולם יורשה לצפות בטלוויזיה ולשמוע רדיו. ראש ארגון הפשע יפקיד מיליון שקל בקופת בית המשפט. במידה שלא יעמוד בתנאי שחרורו, הסכום יופקע לטובת קופת המדינה. הפרקליטות ביקשה לעכב את שחרורו כדי לאפשר בחינת הגשת ערר לבית המשפט העליון. אם עד מחר לא יוגש, חרירי ישוחרר סופית.