בית המשפט השלום באילת האריך בסוף השבוע בשמונה ימים את מעצרו של החשוד ברצח זהבה דמרי ז"ל, תושבת אילת. למרות שהשופטת התירה את פרסום שמו, סנגורו הגיש ערר לבית המשפט המחוזי והוחלט ששמו לא יפורסם עד לדיון בערר. 

שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע איתי ברסלר קבע ששמו לא יפורסם עד להחלטה אחרת. השופט קבע כי פסיכיאטר מחוזי יבדוק את החשוד בהקדם האפשרי ויגיש את חוות דעתו לבית המשפט בנוגע לאחריותו של החשוד ברצח והאם הוא כשיר לעמוד לדין.

במהלך הדיון להארכת מעצרו טען החוקר ממשטרת מרחב אילת כי החשוד, שהיה בן זוגה של דמרי, אינו משתף פעולה עם החוקרים וכי בדיקה פסיכיאטרית ראשונית שנעשתה לו קבעה שהוא כשיר לעמוד לדין. 

לדברי החוקר, הראיות נגד החשוד התחזקו מהארכת המעצר הראשונה למרות שהוא אינו משתף עולה ולא עונה לשאלות. סנגורו טען שמרשו נמצא במצוקה נפשית קשה ויש להמתין לבדיקה הסופית של הפסיכאטר המחוזי.

הרצח אירע לפני כשבועיים. החשוד התווכח עם דמרי ובמהלך הוויכוח הוא שלף סכין, דקר אותה כמה פעמים ונמלט. הוא ברח מהדירה כשהוא נוסע במכוניתו לכיוון כביש הערבה. דמרי פונתה במצב אנוש לבית החולים יוספטל בעיר וכעבור כמה שעות הרופאים קבעו את מותה.

השוטרים ניהלו מרדף אחר החשוד ברצח. בשלב מסוים הוא איבד את השליטה על ההגה והתהפך בשולי הכביש. הוא ניסה לברוח רגלית אבל השוטרים עצרו אותו.

על בגדיו נמצאו על פי החשד כתמי דם של דמרי. הוא נפצע באורח קל, טופל ושוחרר לבית המעצר.

החוקרים גבו עדויות מאנשים רבים שהיו בזירת האירוע, כולל שכנה ששמעה את הצעקות והזעיקה את המשטרה ומד"א. גורמים במשטרה טוענים כי יש לה די ראיות שמפלילות את החשוד ברצח. החקירה מלווה בצמוד לפרקליטה בכירה מפרקליטות מחוז דרום.