אירוע יוצא דופן תועד לפני כמה ימים בשעת ערב, ככל הנראה באזור גבעת זאב בירושלים, אז כמה צעירים התקבצו ועמדו בשולי כביש סואן כשהם מחזיקים בידיהם טלפונים סלולריים ומפנים את המצלמות לעבר הכביש.

בתיעוד שעלה לטיק טוק, נראים כמה שניות לאחר מכן שני כלי רכב טסים במהירות משוגעת על הכביש בזמן שחבריהם של הנהגים עומדים בשולי הכביש ומתעדים אותם בזמן המירוץ מסכן החיים כשהם צוהלים ופוצחים בקריאות שמחה.

אחרי נסיעה של כ-300 מטרים במהירות אדירה, נשמע אחד הצעירים שעמד בשולי הכביש כשהוא צועק שמי שניצח במירוץ הוא הנהג שנסע במכונית מסג מאזדה, והחשד במשטרת ישראל הוא שחבריהם של הנהגים הימרו ביניהם על מי ינצח ותיעדו את כל האירוע בסרטון.

כאמור, אחד הצעירים שעמד בשולי הכביש ותיעד את המירוץ כולו והעלה את הסרטון לאפליקציית טיק טוק, זכה לאחר מכן לתגובות רבות של הגולשים, רבות מהן זועמות.

הסרטון יוצא הדופן הגיע גם לידי משטרת ישראל שמסרה כי היא רואה בחומרה רבה את המירוץ הלא חוקי שסיכן את חיי הנהגים ואת חבריהם שתיעדו אותם בעת מעשה. "מדובר במקרה חמור ביותר ולא נעבור עליו לסדר היום. גם הנהגים וגם חבריהם שמתעדים אותם סיכנו את חייהם וחיי נהגים אחרים שהיו על הכביש", ציין קצין במשטרה,  "אנחנו נאתר את כל המעורבים ונמצה עמם את מלוא חומרת הדין. זה בדיוק מסוג המקרים שמעודדים צעירים אחרים לחקות אותם".

עוד נמסר מהמשטרה כי הם נעזרים בימים אלה ביחידות הסייבר ובאמצעים טכנולוגיים משוכללים לאתר את הנהגים העבריינים, זאת אחרי שבחודשים האחרונים הצליחו במשטרה לאתר את מרבית עברייני התנועה שפרסמו סרטונים בטיק טוק, ונגד רובם הוגשו כתבי אישום חמורים.

"יש לנו את כל האמצעים הטכנולוגיים והשיטות שלנו להגיע לאותם אנשים שעוברים על החוק. אנחנו עוקבים אחר הנעשה ברשתות החברתיות, ומתחילת השנה איתרנו עשרות נהגים ואזרחים שביצעו עבירות תנועה חמורות והעלו תיעוד שלהן לרשת. אנחנו נילחם בתופעה הזו כדי לשמור על ביטחון הנהגים והנוסעים בכבישים", הוסיף הקצין, "זו תופעה חמורה ואנחנו עושים הכול כדי למגר אותה ודורשים לגזור עונשים חמורים על אותם נהגים וחבריהם".