חיסולם של העבריינים עומרי זוארץ ושלו דהן, לצד זריקת מטעני חבלה ופיצוץ כלי רכב בעיר נתניה, הובילו את המשטרה להכין תוכנית מבצעית נגד ארגוני הפשע שפועלים בעיר ופוגעים באיכות חייהם של התושבים.

"נוצר הרושם שעבריינים שולטים בעיר, ואולי גם בצדק", מסביר גורם במשטרה, "אין מספיק ניידות ושוטרים שמסוגלים לטפל בפשע המאורגן בעיר ועבריינים מנצלים את זה לעבירות פליליות". במסגרת התוכנית שהחלה להפעיל משטרת מחוז מרכז, בפיקודו של ניצב אבי ביטון,  הוזרמו כוחות מבצעיים רבים של יחידות מיוחדות לעיר. "על מנת להפגין נוכחות בשטח", מסביר אותו גורם, "זאת בנוסף לפירוק אותם ארגונים כלכלית".

התוכנית מתייחסת לעסקים לא חוקיים שמפעילים עבריינים ברחבי העיר ומחוצה לה – כלומר עסקים שלא קיבלו רישוי עסקים. כחלק מזה המשטרה תפעל לסגירתם, ותפעיל את רשויות המס, ביטוח לאומי, משרדי העבודה והבריאות על מנת לבדוק האם העבריינים שילמו את התשלומים אליהם הם מחויבים לפי החוק.

שלב נוסף בתוכנית הוא לבדוק האם לאותם עבריינים יש קנסות תעבורה או דוחות חנייה שלא שילמו לאורך השנים וצברו ריביות, ולחייב אותם לשלם עליהם את מלוא הסכום.  בנוסף צוות המשימה המיוחד יבדוק האם אותם עסקים שילמו חשמל, מים וארנונה כחוק והאם עסקים שלהם בתחום היופי או הבריאות קיבלו אישורים של משרד הבריאות.

"לא ניתן להם לנשום לרגע", מדגיש קצין משטרה, "נבצע פשיטות על בסיס יומי בבתים ובעסקים שלהם. נבדוק מה מקור הכסף שלהם לרכישות מכוניות יוקרה ומי אנשי הקש שעובדים עבורם – וגם אותם נעמיד לדין. נלחם בעבריינים כדי שלא יוכלו להרים את הראש מעל המים".

גל זוארץ, זירת ההצתה
גל זוארץ, זירת ההצתה

אתמול התחיל כוח המשימה ליישם את התוכנית הכלכלית לריסוק ארגוני הפשע בנתניה, עם מעצרם של העבריין גל זוארץ ואשתו. אשתו עוכבה לחקירה בנוגע למכון יופי שהיא מנהלת על פי החשד ללא רישיון עסק, ושוחררה בתום החקירה. זוארץ עצמו נעצר בחשד שהיה מעורב בהצתת מכון יופי מתחרה. הוא נחקר במשך כשמונה שעות ובסופו של דבר שוחרר מחוסר ראיות, אך הג'יפ שלו הוחרם. שלושה עבריינים נוספים שנעצרו בגין הפרשה שוחררו בתום חקירה.

"זו רק ההתחלה", ציין בכיר במשטרה, "העובדה שהם שוחררו לא אומרת כלום. יהיו מעצרים על בסיס יומי עד שנפרק את ארגוני הפשע".