ראש ארגון הפשע קוטייר עודה, שהתעמת בימים האחרונים עם סוהרים וסירב להישפט בפני קצין שב"ס, נענש בהיעדרו לשבעה ימים נוספים בצינוק בכלא קציעות בנגב.

קוטייר זעם על כך שמונעים ממנו להיפגש עם עורכי דינו ופוגעים לדבריו בתנאי מאסרו. בינו לבין הסוהרים היה ויכוח קשה והוחלט לבסוף להעמיד אותו לדין. לאחר שסירב להגיע למשפט הוחלט לשפוט אותו ללא נוכחותו. 

"הוא לא לא ינהל את בתי הכלא. מי שיפר משמעת ויאיים על סוהרים ייענשו בחומרה רבה מאוד. התנאים שלו ושל האחרים יוקשחו עוד יותר", הדגיש בכיר בשב"ס.

בשב"ס חוששים שאנשיו של עודה ועבריינים מארגוני פשע ינסו לפגוע בממלא מקום נציב שירות בתי הסוהר, גונדר קובי יעקובי, ובבכירים אחרים בארגון, כדי להלך עליהם אימים ולמנוע מהם ליישם את המדיניות החדשה של שב"ס. לפי המדיניות החדשה, כפי שפורסם לראשונה ב-mako, ארגוני הפשע יקבלו יחס דומה לאלו של מחבלים.

בעקבות המצב תוגברה האבטחה סביב בכירי שב"ס, ובארגון נערכים לאפשרות של הצתת רכבים וירי וזריקת רימונים לעבר מתקני כליאה ובתי בכירים.

"אף אחד לא ירתיע אותנו, נמשיך ביישום המדיניות ומי שיעז לפגוע באנשי סגל נמצה עימו את כל חומרת הדין, לא יהיו פשרות בעניין הזה", הזהיר גורם בשב"ס.

עודה הגיש בימים האחרונים שבע עתירות לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד שירות בתי הסוהר על כך שמונעים ממנו לפגוש עורכי דין, שיחות טלפון ובין השאר לא מאפשרים לו לקבל קוראן. שב"ס אמור להגיב לעתירות עד יום חמישי.